V Niedziela Wielkiego Postu

1. Bardzo serdecznie witamy gości w naszej parafii: Chorągiew Śląska ZHP z Katowic na czele z ks. Piotrem i klerykami. Naszym gościom życzymy dobrego i owocnego pobytu w naszym oblackim ośrodku.

2. Dziś pierwsza niedziele miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych w naszych różach.

3. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj na godz. 15.00. A w piątek na Drogę Krzyżową po Mszy św. wieczornej.

4. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój kościoła podczas kanonizacji bł. Jana Pawła II.  Bóg zapłać za ofiary.

5. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w spektaklu „Pasja”; naszym aktorom i osobom, które pomagają w jej przygotowaniu. Spektakl „Pasja” będzie można obejrzeć w najbliższy piątek  11 kwietnia i w Wielką Środę  16 kwietnia zawsze o godz. 20.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy parafian i gości. Prosimy o pomoc w reklamie. W zakrystii znajdują się plakaty, które można zabrać i zawiesić w różnych miejscach.

6. Wyjazd do Katowic ze spektaklem „Pasja” odbędzie się w najbliższą sobotę 12 kwietnia. Zbiórka przed kościołem o godz. 9.15, następnie pakowanie strojów i rekwizytów. Wyjazd samochodami osobowymi ok. godz. 9.30. W Katowicach będzie  grill, ale prosimy również zabrać kanapki. Powrót do domu ok.  godz. 23.00. Bardzo proszę, aby wszyscy aktorzy; młodzież, dzieci, zaangażowani dorośli i rodzice wpisywali się na listę w zakrystii.

7. W zakrystii można nabyć paschaliki na stół wielkanocny: duże za 10 zł; małe za 5 zł i cienkie za 2,50 zł.

8. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm.

9. Plan  Wielkiego Tygodnia 2014 i Adoracji w Wielką Sobotę przy Bożym Grobie znajduje się w dziale  „Pozostałe Informacje”.

10. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: + Gabriela Jędrzejczak l. 54, zamieszkała w Pustej Kuźnicy – pogrzeb odbył się w sobotę w parafii MB Bolesnej w Boruszowicach oraz + Agnieszka Nancka l. 89, zamieszkała w Pustej Kuźnicy – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

11. Zachęcamy do nabycia najnowszego „Gościa Niedzielnego”, który porusza tematy: Czy należy modlić się o pieniądze? Jakie jest podstawowe zadanie ojca rodziny? Jej utrzymanie, zapewnienie środków do życia. Co wybrać – ZUS czy OFE? Co czeka przyszłych emerytów w Polsce?

12.  W zakrystii można nabyć książkę z ostatniej wyprawy rowerowej Polska – Syberia w cenie 35 zł. oraz album o ks. Ludwiku Koniecznym pt.: „Regan z Kokotka”.

Bóg zapłać za wszelkie dobro.  Niech Pan Bóg nam  wszystkim błogosławi.