Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego dzisiaj na godzinę 15.00 do kościoła. Taca dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać za ofiary.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii młodych z Wolontariatu Misyjnego.

3. Dzisiaj uroczystość kanonizacji błogosławionych papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Transmisja Mszy św. kanonizacyjnej o godz. 10.00.

4. We wtorek i w środę w kościele św. Mikołaja w Lublińcu odbędzie się peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Gargano. Szczegółowy plan peregrynacji znajduje się na tablicy ogłoszeń z tyłu kościoła.

5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 7.30, Msza św. o godz. 8.00 i nabożeństwo majowe. Obchód chorych w piątek od godz. 9.00.

6. W sobotę obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. W kościele Msza św. o godz. 7.30 i następnie nabożeństwo majowe  (o godz. 11.00 Msza św. w plenerze).

7. Za tydzień odchodzić będziemy Niedzielę Biblijną. W kościele Msza św. o godz. 7.30 (o godz. 11.00 Msza św. w plenerze) a nabożeństwo majowe o godz. 15.00.

8. W tym tygodniu odbędzie się XX Zjazd Niniwy. Wszystkich młodych z naszej parafii zapraszamy do udziału w Zjeździe Niniwy.  Zjazd rozpoczniemy w czwartek wieczorem a kończymy w niedzielę w południe. Prosimy jeszcze o przyjęcie na nocleg naszych młodych gości. Przypominamy, że my zapewniamy wyżywienie. Zgłoszenia w zakrystii. Bóg zapłać.

9. Wszystkich parafian zapraszamy na niektóre punkty Zjazdu Niniwy. W PIĄTEK 2 maja na godz. 17.00 na wieczór artystyczny w ramach imprezy „Santo Subito” do Lublińca. W programie dwa znakomite koncerty: Arka Noego, Luxtorpeda, prezentacja o Janie Pawle II, sztuka teatralna „Brat naszego Boga”.  W SOBOTĘ 3 maja:  o godz. 11.00 na Eucharystię w plenerze, o godz. 20.30 na sztukę TEATRU A „Exultet”. W NIEDZIELĘ 4 maja: o godz. 11.00 na Eucharystię w plenerze.  Szczegółowy plan Zjazdu Niniwy znajduje się w na stoliku z tyłu kościoła.

10.  W przyszłą niedzielę 04 maja zapraszamy na dziękczynny koncert za kanonizację Jana Pawła II w wykonaniu zespołu „Śląsk”, który odbędzie się w kościele św. Stanisława Kostki u Oblatów w Lublincu o godz. 15.00.

11. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru specjalnego „Gościa Niedzielnego”. Powiększony numer poświęcony jest kanonizacji papieży Jana XXIII i Jana Pawła II.

12. W zakrystii można nabyć książkę z ostatniej wyprawy rowerowej Polska – Syberia w cenie 35 zł. oraz album o ks. Ludwiku Koniecznym pt.: „Regan z Kokotka”.

13. W tym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: + Maria Ojczyk l. 71. Pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci…

Bóg zapłać za wszelkie dobro.  Niech Pan Bóg nam  wszystkim błogosławi.