IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA POWOŁANIOWA

1. Tą niedzielą kończymy nasze parafialne rekolekcje. Serdecznie dziękujemy o. Joachimowi Kuszowi OMI za głoszone Słowo Boże, sprawowanie sakramentów i za całą jego posługę w naszej parafii. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nabożeństwo o urodzaje przy krzyżu w Kokotku, a potem na spotkanie z o. Joachimem przy kawie i ciastku w naszym Domu Zakonnym. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym podziękowaniem o. Joachimowi za trud głoszenia Słowa Bożego w naszej wspólnocie parafialnej.

2. Gościmy w naszej parafii i naszym Centrum Młodzieżowym młodych, którzy przyjechali rozeznawać swoje powołanie. Życzymy im światła Ducha Św. na dobry wybór drogi życiowej. Tym bardziej, że przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Niech ta intencja towarzyszy naszym modlitwom w tych dniach.

3. Pierwsze dwie próby przed I Komunia Św. będą miały miejsce w najbliższy poniedziałek i w środę po wieczornej Mszy św. – ok. 18.45. Dzieci i rodziców proszę o przyniesienie ze sobą tekstów, które mają być czytane w czasie uroczystości.

4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Nie będzie jednak odwiedzin chorych, ponieważ miały one miejsce w ramach naszych rekolekcji. Natomiast zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30.

5. W piątek rozpoczynamy także nabożeństwa majowe, do udziału w których bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Pierwsze nabożeństwo majowe zostanie odprawione w piątek po wieczornej Mszy św.

6. Także w piątek 01.05 przypada wspomnienie św. Józefa. Biskup Gliwicki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zatem w tym dniu nie obowiązuje post.

7. W tym roku liturgiczny obchód przypadającej w przyszłą niedzielę (03 maja) uroczystości NMP Królowej Polski został przeniesiony na sobotę 02 maja. W związku z tym w naszym kościele Msze św. o godz. 7.30 (po niej nabożeństwo majowe) i o godz. 11.00 wraz z młodymi z NINIWY. Z racji uroczystości opuszcza się liturgiczny obchód pierwszej soboty miesiąca.

8. W tym tygodniu odbędzie się XXII Zjazd NINIWY. Wszystkich młodych z naszej parafii zapraszamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Zjazd rozpoczyna się w czwartek wieczorem i kończy w niedzielę w południe. Ciągle jeszcze prosimy o przyjęcie na nocleg naszych młodych gości. Przypominamy, że my zapewniamy całkowite wyżywienie. Zapisy w zakrystii. Bóg zapłać za otwarte serce!

9. Wszystkich parafian zapraszamy na niektóre punkty Zjazdu NINIWY:
w PIĄTEK 01.05 – na Mszę św. sprawowaną w naszym kościele przez nowego bpa pomocniczego w Katowicach Adama Wodarczyka (moderatora Ruchu Światło-Życie) na godz. 18.00; na sztukę teatralną pt. To nie tak było! wystawianą przez Grupę Teatralną na Witosa & Przyjaciele na godz. 20.00 w naszym Centrum;
w SOBOTĘ 02.05 – na Mszę św. na godz. 11.00 do naszego kościoła oraz na koncert uwielbienia w wykonaniu Michała Króla na godz. 19.30 do naszego Centrum;
w NIEDZIELĘ 03.05 – na Eucharystię w plenerze sprawowaną przez naszego o. Prowincjała Antoniego Bochma OMI na godz. 11.00.
Szczegółowy plan Zjazdu Niniwy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.

10. Burmistrz Miasta Lublińca zwraca się do wszystkich mieszkańców o udział w obchodach Narodowego Święta 3 MAJA, a także o udekorowanie budynków instytucji publicznych i posesji flagami.

11. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m.in. zdjęcia Jana Pawła II z wycieczek górskich, których do tej pory nikt nie oglądał. Jest również nowy numer dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”. W sposób szczególny polecamy grę planszową „Jonasz”.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.