UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚW.

1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Św., która kończy czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. Ostatnie nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.00 przy kapliczce na Pustej Kuźnicy.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych w czasie których chcemy oddawać cześć NSPJ. Nabożeństwa w niedzielę o godz. 15.00, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

3. Dzieci i młodzież z naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w najbliższy poniedziałek w związku z Międzynarodowym Dniem Dziecka. Na poniedziałek zatem przenosimy w tym tygodniu Msze św. szkolne dziecięce i młodzieżowe.

4. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana tzw. Boże Ciało, przypada w najbliższy czwartek. Prosimy o przygotowanie ołtarzy wzdłuż trasy z zeszłego roku i o przystrojenie swoich domów obrazami religijnymi i symbolami eucharystycznymi. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów w czasie procesji, dzieci I-wszo komunijne do niesienia świec, mężczyzn do niesienia baldachimu, przedstawicieli parafii do niesienia sztandarów oraz różańca.

5. Próba sypania kwiatów przed uroczystością Bożego Ciała w poniedziałek po nabożeństwie czerwcowym (ok. godz. 19.00), a próba ministrantów w środę także po nabożeństwie czerwcowym (ok. godz. 19.00)

6. III Wieczór Uwielbienia pod hasłem W górę serca będzie miał miejsce na rynku lublinieckim w Boże Ciało od godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakacie w gablocie i na okolicznościowych ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła.

7. W oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym będą miały miejsce procesje eucharystyczne wokół naszej świątyni.

8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Obchód chorych od godz. 8.00, a okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30. Do spowiedzi św. zapraszamy wszystkich, ale zwłaszcza dzieci I-wszo komunijne. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o spowiedzi I-wszo piątkowej.

9. W tym tygodniu przypada także I-wsza sobota miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo do Matki Bożej.

10. Prosimy dzieci, które zbierały obrazki na nabożeństwach majowych, o przyniesienie podpisanych wizerunków Matki Bożej z Guadelupe z naklejonymi obrazkami w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00. Będziemy nagradzali tych, którzy gorliwie uczestniczyli w nabożeństwach majowych.

11. Zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej także w przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem.

12. Administracja Prowincjalna Polskiej Prowincji OMI organizuje obchody 16. rocznicy beatyfikacji
bł. Józefa Cebuli w jego rodzinnej miejscowości w Malni k. Krapkowic (ok. 1 godz. drogi samochodem
od Kokotka). W związku z tym organizujemy pielgrzymkę do Malni i na Górę Św. Anny w sobotę 13.06. W programie m.in. Msza św. w Malni o godz. 11.00, nabożeństwo ku czci bł. Józefa w kapliczce jemu poświęconej, okolicznościowy piknik, a potem zwiedzanie sanktuarium św. Anny Samotrzeciej. Wyjazd o godz. 9.00, powrót w godz. wieczornych. Koszt wyjazdu ok. 10 zł. Zapisy w zakrystii.

13. W związku z tym wyjazd na basen dla dzieci i młodzieży zostaje przeniesiony na sobotę 20.06. Zapisy w zakrystii.

14. W gablocie wywieszona jest informacja o działalności wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża., a z tyłu na stoliku kilka ulotek z propozycją rehabilitacji prowadzonej przez tę wspólnotę. Zapraszamy do zapoznania się z ich treścią.

15. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. artykuł tym, jak to parafia Trójcy Przenajświętszej w Lipsku w centrum miasta wybudowała wielki kościół, mimo tego, że tylko 4% mieszkańców to katolicy, a 80% to osoby niewierzące. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego,w którym znajdziemy wyjątkową dekorację na Boże Ciało. Polecamy również dwumiesięcznik Misyjne Drogi oraz grę planszową Jonasz.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.