OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła

11 lutego 2018

  1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
  2. Została zatwierdzona nowa Rada Parafialna. W skład rady wchodzą następujące osoby: proboszcz o. Piotr Bednarski i przełożony domu zakonnego o. Kazimierz Tyberski z racji pełnionych funkcji. Z wybory parafian: Małgorzata Ceglarek, Dorota Gruchalska, Adam Kandzia, Aneta Piegza, Ewa Janusz. Z nominacji proboszcza: Marek Mesjasz, Adam Piegza, Joanna Popanda, Michał Ojczyk, Roman Wąs, Marek Kaziak. Dzisiaj podczas nieszporów o godz. 15.00 nastąpi zaprzysiężenie nowej Rady Parafialnej. Na tę uroczystość zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie członków nowej i poprzedniej Rady Parafialnej. Po nieszporach nowa rada spotka się na farze.
  3. Trwają rozmowy i przygotowania do remontu naszej świątyni. Być może jeszcze przed świętami uda się przeprowadzić remont. Związany on będzie z położeniem nowej posadzki oraz przebudową prezbiterium według projektu, który został przygotowany jeszcze za czasów o. Bartosza Madejskiego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.
  4. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z poświęceniem i posypaniem głów popiołem o godz. 8.00 i 18.00. w tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. ilościowy i jakościowy. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom z diecezji gliwickiej.
  5. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czas przystępowania do Komunii św. wielkanocnej. Okres ten trwa do Niedzieli Trójcy Świętej. Przypominam, że w Okresie Wielkiego Postu obowiązuje powstrzymanie się od udziału w zabawach.
  6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 i Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. Módlmy się o dobre przeżycie Wielkiego Postu i czasu rekolekcji dla wszystkich parafian.
  7. W przyszłą niedzielę rozprowadzać będziemy książkę o. Kazimierza Tyberskiego pt.” Mój brat morderca” w cenie 35 zł.
  8. Grupa aerobikowa zaprasza na gimnastykę we wtorek o godz. 19.15.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi (nowy numer)”.
  10. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.