OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła

11 sierpnia 2019

 1. We worek przypada Dzień Fatimski. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej Różaniec i procesja ze światłami. Przynosimy świece. Prośby i podziękowania do Matki Bożej można składać do skrzynki przy figurce.
 2. O. Dominik zaprasza wszystkich na ognisko urodzinowo – imieninowe w środę o godz. 19.00 przy probostwie.
 3. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według niedzielnego porządku. W środę Msza Święta z wigilii uroczystości. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie kwiatów i ziół. Jest to dzień odpustu w Sanktuarium w Lubecku. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 4. W czwartek wyrusza Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą Świętą o godz. 8.00 w Katedrze.
 5. Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP.
 6. W sobotę przypada uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej.
 7. W przyszłą niedzielę przypada w naszej parafii odpust. Suma odpustowa o godz. 11.30, a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Sumie przewodniczyć będzie i kazania wygłosi o. Marcin Szafors OMI. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian, działkowiczów i gości.
 8. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Kolekta przeznaczona będzie na spłatę remontu. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 9. W związku z przygotowaniami do festynu, który odbędzie się w sobotę 31 sierpnia bardzo proszę o: – fanty do festynowej loterii,  zakup cegiełki na organizację festynu – po 10 i 20 zł – można będzie nabyć przed kościołem od przyszłej niedzieli, cegiełki biorą udział  w losowaniu nagrody specjalnej, ciasto do festynowej kawiarenki. W związku z organizacją festynu zapraszam chętnych do pomocy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 19.00.
 10. Organizujemy spływ kajakowy rzeką Pilicą, z Maluszyna do Krzętowa w sobotę 24 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i czasopismo Miłujcie się.
 12. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.