OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła

25 lipca 2021

 1. Z racji wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa patrona kierowców, błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów dzisiaj po każdej Mszy Świętej.
 2. Składam serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę na cele inwestycyjne naszej parafii. W ostatnim czasie został ustawiony gabion wzdłuż kościoła. Zostaną nasadzone rośliny i uporządkowany teren. Koszt tej inwestycji to 10 tyś. złotych. W przygotowaniu jest również nowy ołtarz i ambonka. Koszt to 17 tys. złotych.
 3. W przyszłą niedzielę przed kościołem po Mszach św. zostanie przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w nawałnicach i powodziach w Polsce, Niemczech, Holandii i Belgii w ramach dnia solidarności z poszkodowanymi. Zbiórkę organizuje Caritas Polska.
 4. W poniedziałek uroczystość odpustowa ku czci św. Anny w zabytkowym drewnianym kościele w Lublińcu. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, Misyjne Drogi oraz Miłujcie się.
 6. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii,
 • wszystkich chorych,
 • prosimy o ustanie epidemii,
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM, Festiwal Życia
 • solenizantów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne