OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła

02  października 2022

 1. Rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc różańcowy. W tygodniu nabożeństwo różańcowe będzie przed Mszą św. o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00 – dzisiaj przy kapliczce na Pustej Kuźnicy. Za wspólne odmówienie różańca w kościele lub w rodzinie można uzyskać odpust zupełny.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby Caritas naszej diecezji.
 3. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Będziemy to czynić szczególnie podczas różańca.
 4. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi przed różańcem od 17.15.
 5. W związku z tym, że nasz kościół nie został do tej pory poświęcony, co wiąże się z namaszczeniem ołtarza i ścian olejem, założeniem tzw. Zacheuszek, już dzisiaj chciałbym zaprosić na uroczystość poświecenia naszego kościoła, która odbędzie się w sobotę 19 listopada o godz. 11.00. Poświęcenia dokona ks. Bp Jan Kopiec.
 6. Katechezy dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej będą się odbywać w II i IV niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 11.15 w biurze parafialnym. Za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 poświęcenie różańców.
 7. Msza Święta szkolna w piątek o godz. 18.00.
 8. Ponieważ zmieniły się przepisy w naszej diecezji, pragnę poinformować, że przygotowanie do bierzmowania jest obecnie przełożone na I i II klasę szkoły średniej.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i czasopismo Miłujcie się, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 10. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii
 • o pokój na Ukrainie i ustanie wojny
 • wszystkich chorych, cierpiących, za uchodźców
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM
 • Kapitułę Generalną Misjonarzy Oblatów
 • solenizantów i jubilatów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

Pod Twoją obronę…