III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj kończymy Odnowienie Misji Parafialnych. Dziękujemy o. Andrzejowi Jastrzębskiemu OMI za głoszone Słowo Boże, sprawowanie sakramentów i za całą jego posługę w naszej parafii. Zapraszamy jeszcze za zakończenie Odnowienia Misji Parafialnych dzisiaj na godz. 15.00. Taca dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest dla o. Andrzeja jako podziękowanie za przeprowadzenie Odnowienia Misji Parafialnych.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00, oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. wieczornej. Podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej dzieciom rozdawane są okolicznościowe obrazki związane z życiem bł. Jana Pawła II. Za udział w każdym z nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.

3. We wtorek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Informacje i formularze dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego znajdują się w koszyczku na stoliku z tyłu kościoła.

4. W środę młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu. Próby dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w poniedziałek i we wtorek o godz. 16.30 w kościele u Oblatów w Lublińcu. Obecność obowiązkowa. W środę u nas Msza św. o godz. 8.00, a wieczorem godz. 18.00 w Lublińcu.

5. Premierowy spektakl „Pasja” będzie można obejrzeć już w najbliższy piątek 28 marca o godz. 20.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy na pierwszym miejscu rodziny aktorów, wszystkich parafian i naszych bliskich i znajomych. Kolejne inscenizacje odbędą się w kolejne piątki 04 i 11 kwietnia oraz w Wielką Środę zawsze o godz. 20.00. Prosimy o pomoc w reklamie. W zakrystii znajdują się plakaty, które można zabrać i zawiesić w różnych miejscach.

6. Zachęcamy do nabycia najnowszego „Gościa Niedzielnego”, z wyjątkową książką „Pasja” według objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich, na podstawie której Mel Gibson nakręcił film pod tym samym tytułem. Cena „Gościa Niedzielnego” z tym wyjątkowym dodatkiem wynosi 6 zł. Natomiast w naszym dwumiesięczniku „Misyjne Drogi” można przeczytać na temat sióstr zakonnych pracujących w różnych krajach misyjnych. Redakcja pisma zaprasza do włączenia się do „Adopcji misyjnej”.

7. W zakrystii można nabyć książkę z ostatniej wyprawy rowerowej Polska – Syberia w cenie 35 zł. oraz album o ks. Ludwiku Koniecznym pt.: „Regan z Kokotka”.

Bóg zapłać za wszelkie dobro. Niech Pan Bóg nam wszystkim błogosławi.

Oblaci Maryi Niepokalanej