Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość NMP Królowej 18 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość NMP Królowej

18 sierpnia 2019

 

 1. Przeżywamy Uroczystość NMP Królowej, nasz odpust parafialny. Dziękuję o. Marcinowi Szaforsowi za wygłoszone Słowo Boże i przewodniczenie Mszy Świętej. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do dzisiejszego świętowania poprzez przygotowanie świątyni, kwiatów. Dziękuję Służbie Liturgicznej, panu kościelnemu, panu organiście, niosącym baldachim i pocztom sztandarowym. Niech Maryja Królowa, która patronuje naszej parafii wyprasza wszystkim parafianom, działkowiczom, gościom wszelkie potrzebne łaski.
 2. Dzisiaj można uzyskać w naszej parafii odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za siebie lub za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.
 3. Zamiast nieszporów zapraszam wszystkich parafian, działkowiczów i gości na nabożeństwo za zmarłych parafian na cmentarzu o godz. 17.00.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 5. Dominik wraz z grupą młodych udaje się na wyprawę pieszą do Rumuni. Wyprawa rozpocznie się dzisiaj Mszą Świętą o godz. 19.30, a po niej kolacja w OCM-ie. Wszystkich, którzy chcieliby pożegnać wyprawowiczów zapraszamy bardzo serdecznie.
 6. W związku z przygotowaniami do festynu, który odbędzie się w sobotę 31 sierpnia bardzo proszę o: - fanty do festynowej loterii,             - zakup cegiełki na organizację festynu – po 10 i 20 zł – do nabycia przed kościołem, cegiełki biorą udział w losowaniu nagrody specjalnej, - ciasto do festynowej kawiarenki
 1. Organizujemy spływ kajakowy rzeką Pilicą, z Maluszyna do Krzętowa w sobotę 24 sierpnia. Dzisiaj ostatni dzień zapisów.
 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i czasopismo Miłujcie się.
 3. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.

Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła

11 sierpnia 2019

 1. We worek przypada Dzień Fatimski. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej Różaniec i procesja ze światłami. Przynosimy świece. Prośby i podziękowania do Matki Bożej można składać do skrzynki przy figurce.
 2. O. Dominik zaprasza wszystkich na ognisko urodzinowo - imieninowe w środę o godz. 19.00 przy probostwie.
 3. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według niedzielnego porządku. W środę Msza Święta z wigilii uroczystości. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie kwiatów i ziół. Jest to dzień odpustu w Sanktuarium w Lubecku. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 4. W czwartek wyrusza Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą Świętą o godz. 8.00 w Katedrze.
 5. Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP.
 6. W sobotę przypada uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej.
 7. W przyszłą niedzielę przypada w naszej parafii odpust. Suma odpustowa o godz. 11.30, a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Sumie przewodniczyć będzie i kazania wygłosi o. Marcin Szafors OMI. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian, działkowiczów i gości.
 8. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Kolekta przeznaczona będzie na spłatę remontu. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 9. W związku z przygotowaniami do festynu, który odbędzie się w sobotę 31 sierpnia bardzo proszę o: - fanty do festynowej loterii,  zakup cegiełki na organizację festynu – po 10 i 20 zł – można będzie nabyć przed kościołem od przyszłej niedzieli, cegiełki biorą udział  w losowaniu nagrody specjalnej, ciasto do festynowej kawiarenki. W związku z organizacją festynu zapraszam chętnych do pomocy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 19.00.
 10. Organizujemy spływ kajakowy rzeką Pilicą, z Maluszyna do Krzętowa w sobotę 24 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i czasopismo Miłujcie się.
 12. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.

Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII Niedziela Zwykła

04 sierpnia 2019

  

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – miesiąc abstynencji alkoholowej. Zachęcam do podjęcia tego wyrzeczenia w intencji o trzeźwość Narodu, a szczególnie o trzeźwość młodzieży.
 2. W tym tygodniu przypada: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego. W czwartek wspomnienie św. Dominika, prezbitera. Jest to dzień imienin o. Dominika Ochlaka. W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy – odpust parafialny na Stablowie. Suma odpustowa o godz. 18.00. W sobotę wspomnienie św. Wawrzyńca.
 3. Z powodu wyjazdu na „Wakacje z Bogiem” do Iławy, w tym tygodniu zastępować mnie będzie o. Mieczysław Hałaszko.
 4. Organizujemy spływ kajakowy rzeką Pilicą, z Maluszyna do Krzętowa w sobotę 24 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i czasopismo Miłujcie się.
 6. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.

Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła

28 lipca 2019

  

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary w zeszłym tygodniu na cele inwestycyjne w naszej parafii. Zebraliśmy 2500 zł. Natomiast na pomoc w odbudowie katedry w Jolo 440 zł.
 2. W liturgii w tym tygodniu: w środę wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, w czwartek św. Marii Alfonsa Liguoriego.
 3. W poniedziałek po raz 13 wyruszy Rowerowa Wyprawa Niniwa Team. Wszystkich chętnych do pożegnania rowerzystów zapraszamy na Mszę Świętą na plaży przy OCMie o godz. 5.00. Wyprawa wyruszy około godz. 7.00.
 4. W I czwartek miesiąca modlimy się szczególnie o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
 5. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00, spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci NSPJ.
 6. W piątek można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkulii”. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie tego odpustu również w niedzielę 28 lipca lub 4 sierpnia (ale tylko w jeden z tych dni). Warunki odpustu: sakrament pokuty i Komunia, nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach papieża, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 7. W I sobotę miesiąca Msza św. o godz. 8.00 rano o Niepokalanym Sercu Maryi, a po niej nabożeństwo maryjne.
 8. Organizujemy spływ kajakowy rzeką Pilicą, z Maluszyna do Krzętowa w sobotę 24 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i czasopismo Miłujcie się.
 10. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.

Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI Niedziela Zwykła

21 lipca 2019

  

 1. W imieniu o. Tomasza Maniury i wszystkich organizatorów Festiwalu Życia chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom i działkowiczom za aktywny udział w Festiwalu Życia. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.
 2. Dzisiaj z racji zbliżającego się wspomnienia Św. Krzysztofa modlimy się w intencji wszystkich kierowców, a po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.
 3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na spłatę remontu naszego kościoła, a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc w odbudowie katedry na filipińskiej wyspie Jolo, która w styczniu została zniszczona przez zamach bombowy. O tę pomoc proszą nas oblaci, którzy tam posługują.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy – patronki Europy, w środę św. Kingi, w czwartek św. Jakuba Ap., w piątek św. Anny – patronki naszej diecezji, w sobotę św. Joachima.
 5. Organizuję wyjazd dla dzieci i młodzież do Iławy w terminie od 5 – 10 sierpnia. Koszt wyjazdu 200 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii do dzisiaj. Spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00.
 6. Odpust parafialny w tym roku przypada w niedzielę 18 sierpnia. Kazania odpustowe wygłosi o. Marcin Szafors.
 7. Organizujemy spływ kajakowy rzeką Pilicą, z Maluszyna do Krzętowa w sobotę 24 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 8. Festyn parafialny odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, w którym znajdziemy obszerną relację z Festiwalu Życia oraz Misyjne Drogi i czasopismo Miłujcie się.
 10. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.