IV Niedziela Wielkanocna     

1. Rozpoczęliśmy TRIDUUM MARYJNE przed uroczystością Matki Bożej Fatimskiej. Gościmy o. Krzysztof Ziętkowski OMI, który będzie prowadził Triduum Maryjne. Zachęcamy parafian do udziału. Szczegółowy plan znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz w koszyczku z tyłu kościoła.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii młodych, którzy odkrywają swoje powołanie i przygotują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz ze swoimi duszpasterzami i klerykami.

3. Dziękujemy wszystkim parafianom za pomoc w organizacji i przyjęcie młodych na nocleg podczas XX Zjazdu Niniwy.

4. Powoli kończymy prace związane z elewacją zewnętrzną kościoła i dzwonnicy. Przy dzwonnicy zostanie dobudowana toaleta, która będzie otwarta podczas nabożeństw odbywających się w kościele.

5. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w tygodniu bezpośrednio po Mszach św. Dzisiaj nabożeństwo majowe odbędzie o godz. 15.00 przy krzyżu na Posmyku, a za tydzień przy figurze na Pustej Kuźnicy.  Jesteśmy parafią Maryi, dlatego zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach majowych.

6. Msza św. młodzieżowa w czwartek o godz. 18.00. Bardzo prosimy, aby młodzi przygotowali: czytanie, psalm, modlitwę wiernych i nabożeństwo majowe.

7. Msza św. dla dzieci w piątek o godz. 18.00.

8. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się nowe powołania kapłańskie i zakonne. Kazania wygłosi dk. Grzegorz Pawluś z Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Obry. Taca będzie przeznaczona na kształcenie kleryków w naszym oblackim seminarium.

9. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. W nim znajduje się płyta DVD z filmem „CRISTIADA”. Jest to głośny film oparty na wydarzeniach autentycznych. Opowiada  historie ludzi, którzy w Meksyku stanęli w obronie Boga i swoich rodzin. Cena „Gościa Niedzielnego” z filmem „Cristiada” wynosi 7 zł.

10. Jest również do nabycia majowy numer dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”. Poruszono w nim temat trudnej sytuacji kościoła na Ukrainie. W piśmie jest również dodatek dla dzieci.

11.  W zakrystii można nabyć książkę z ostatniej wyprawy rowerowej Polska – Syberia w cenie 35 zł. oraz album o ks. Ludwiku Koniecznym pt.: „Regan z Kokotka”.

12.  Wyjazd w skałki do Rzędkowic z ks. Ludwikiem odbędzie się w dniach 13-15.06.2014r. Zapisy w zakrystii.

13.  Dzieci i młodzież z naszej parafii zapraszamy na „Wakacje z Bogiem”, które odbędą się w Zakopanym w dniach od 30 czerwca do 05 lipca.  Koszt 150 zł. Zapisy  w zakrystii do końca maja.

Bóg zapłać za wszelkie dobro.  Niech Pan Bóg nam  wszystkim błogosławi.