V Niedziela Wielkanocna

1. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii dk. Grzegorza Pawluś z naszego Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Obry.  Taca dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest kształcenie kleryków w naszym oblackim seminarium.

2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w tygodniu bezpośrednio po Mszach św. Dzisiaj nabożeństwo majowe odbędzie o godz. 15.00 przy figurze na Pustej Kuźnicy, a za tydzień w niedzielę przy krzyżu w Kokotku.  Jesteśmy parafią Maryi, dlatego zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach majowych.

3. W środę odchodzimy święto św. Eugeniusza de Mazenod – założyciela Misjonarzy Oblatów. Zapraszamy na godz. 18.00. na uroczystą Mszę św. w intencji Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi  Niepokalanej.

4. Msza św. młodzieżowa w czwartek o godz. 18.00. Bardzo prosimy, aby młodzi przygotowali: czytanie, psalm, modlitwę wiernych i nabożeństwo majowe.

5. Msza św. dla dzieci w piątek o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę 25. maja odbędzie się coroczna pielgrzymka Mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Zachęcamy do pielgrzymowania.

7. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy sprzątają kościół i dbają o jego wystrój. W najbliższych dniach zostanie wywieszona nowa lista z dyżurami. Bardzo prosimy, aby jeszcze kilka rodzin dopisało się do sprzątania naszej świątyni. Kościół to nasze wspólne dobro i trzeba o nie dbać.

8. Powoli kończymy prace związane z elewacją zewnętrzną kościoła i dzwonnicy. Przy dzwonnicy zostanie dobudowana toaleta, która będzie otwarta podczas nabożeństw odbywających się w kościele.  Taca przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać za ofiary.

9. Dni Krzyżowe odbędą się 26, 27 i 28 maja.

10. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. Za tydzień odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego i  dlatego redakcja „Gościa” zadała kandydatom partii pytania dotyczące obrony życia i małżeństwa. W „Gościu” również dodatek – adhortacja Jana Pawła II „Familiaris consortio” – o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym.

11. Jest również do nabycia majowy numer dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”. Poruszono w nim temat trudnej sytuacji kościoła na Ukrainie.

12. W zakrystii można nabyć książkę z ostatniej wyprawy rowerowej Polska – Syberia w cenie 35 zł. oraz album o ks. Ludwiku Koniecznym pt.: „Regan z Kokotka”.

13. Wyjazd w skałki do Rzędkowic z ks. Ludwikiem odbędzie się w dniach 13-15.06.2014r. Zapisy w zakrystii.

14. Dzieci i młodzież z naszej parafii zapraszamy na „Wakacje z Bogiem”, które odbędą się w Zakopanym w dniach od 30 czerwca do 05 lipca.  Koszt 150 zł. Zapisy  w zakrystii do końca maja.

Bóg zapłać za wszelkie dobro.  Niech Pan Bóg nam  wszystkim błogosławi.