VI Niedziela Wielkanocna

1. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii młodych z Duszpasterstwa Akademickiego z Częstochowy z opiekunem ks. Pawłem Durkalec. W naszym Centrum Młodzieżowym również przebywają młodzi, którzy przeżywają kolejny etap formacji „Pustynną Burzę” pod opieką o. Marcina. Naszym drogim gościom i działkowiczom życzymy dobrego pobytu wśród nas.

2. Taca dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać za ofiary.

3. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.00 przy krzyżu w Kokotku.  Jesteśmy parafią Maryi, dlatego zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach majowych.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe. Będziemy modlić się o urodzaje. Każdego dnia Msza św. i nabożeństwo o godz. 18.00; w poniedziałek  przy krzyżu na Posmyku,  we wtorek przy krzyżu w Leśnicy i w środę przy kapliczce na Pustej Kuźnicy. W poniedziałek, we wtorek i w środę nie ma Mszy św. w kościele.

5. Msza św. młodzieżowa w czwartek o godz. 18.00. Bardzo prosimy, aby młodzi przygotowali: czytanie, psalm, modlitwę wiernych i nabożeństwo majowe.

6. Msza św. dla dzieci w piątek o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę wysłuchamy kazań z zaproszeniem młodych na Festiwal Życia w Kodniu nad Bugiem. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na organizację Festiwalu Życia w Kodniu. Bóg zapłać.

8. Wyjazd dzieci na basen z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w sobotę 07. czerwca. Zapisy w zakrystii.

9. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy sprzątają kościół i dbają o jego wystrój. W najbliższych dniach zostanie wywieszona nowa lista z dyżurami. Bardzo prosimy, aby jeszcze kilka rodzin dopisało się do sprzątania naszej świątyni. Kościół to nasze wspólne dobro i trzeba o nie dbać.

10.  Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. W „Gościu” o przygotowaniach do pielgrzymki papieża Franciszka do Ziemi Świętej. Nowy prymas Polski abp Wojciech Polak mówi również o wyzwaniach, jakie stoją przed Kościołem w Polsce i sposobach, jak im sprostać.

11. Jest również do nabycia majowy numer dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”. Poruszono w nim temat trudnej sytuacji kościoła na Ukrainie.

12.  W zakrystii można nabyć książkę z ostatniej wyprawy rowerowej Polska – Syberia w cenie 35 zł. oraz album o ks. Ludwiku Koniecznym pt.: „Regan z Kokotka”.

13.  Wyjazd w skałki do Rzędkowic z ks. Ludwikiem odbędzie się w dniach 13-15.06.2014r. Zapisy w zakrystii.

14.  Dzieci i młodzież z naszej parafii zapraszamy na „Wakacje z Bogiem”, które odbędą się w Zakopanym w dniach od 30 czerwca do 05 lipca.  Koszt 150 zł. Zapisy  w zakrystii do końca maja.

Bóg zapłać za wszelkie dobro.  Niech Pan Bóg nam  wszystkim błogosławi.