X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Witamy w naszej parafii młodych, którzy uczestniczą w tzw. Pasji Eugeniusza. Życzymy im, by zachwycili się postacią św. Eugeniusza i charyzmatem oblackim.

2. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie uroczystej procesji Bożego Ciała: budowniczym poszczególnych ołtarzy; osobom, które przystroiły swoje domy obrazami religijnymi i symbolami eucharystycznymi; uczestnikom procesji; mężczyznom niosącym baldachim; osobom niosącym poszczególne sztandary; ministrantom i lektorom; dzieciom sypiącym kwiatki; dzieciom I-wszo komunijnym oraz osobom, które na tę uroczystość uporządkowały naszą skarpę oraz wnętrze kościoła. Za wszelkie zaangażowanie jesteśmy bardzo wdzięczni.

3. Zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej dzisiaj przed kościołem.

4. Dziś także nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną w oktawie Bożego Ciała o godz. 15.00 – w tygodniu po wieczornej Mszy św. Bardzo prosimy rodziców o zmobilizowanie dzieci do sypania kwiatków i dzieci I-wszo komunijnych do niesienia świec.

5. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca – następuje zmiana tajemnic różańcowych.

6. Msza św. szkolna młodzieżowa w czwartek o godz. 18.00. Wówczas także błogosławieństwo wianków i ziół na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

7. Uroczystość NSPJ w najbliższy piątek. Modlimy się w tym dniu o uświęcenie kapłanów. Wszystkich parafian zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00, a w szczególny sposób dzieci w związku ze mszą św. szkolna dziecięcą. Po Mszy św. nabożeństwo z przebłaganiem i dziękczynieniem oraz aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ. W związku z uroczystością, w tym dniu nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP oraz dzień fatimski. Zapraszamy do udziału w wieczornej Mszy św. sprawowanej ku czci Niepokalanego Serca NMP oraz do wspólnego odmówienia różańca wynagradzającego w czasie procesji z figurą MB Fatimskiej.

9. Organizujemy pielgrzymkę do Malni i na Górę Św. Anny w sobotę 13.06. W programie m.in. Msza św. w Malni o godz. 11.00 ku czci bł. Józefa Cebuli, nabożeństwo w kapliczce jemu poświęconej, okolicznościowy piknik, a potem zwiedzanie sanktuarium św. Anny Samotrzeciej na Górze Św. Anny. Wyjazd o godz. 9.00, powrót w godz. wieczornych. Koszt wyjazdu ok. 10 zł. Zapisy w zakrystii.

10. Wyjazd na basen dla dzieci i młodzieży w związku z Dniem Dziecka w sobotę 20.06. Zapisy
także w zakrystii.

11. O. Prowincjał Antoni Bochm OMI zamianował o. Michała Hadricha OMI nowym proboszczem w naszej parafii od 01.07 br. O. Michał jest w 8 roku kapłaństwa i ostatnio posługiwał jako wikary w naszym sanktuarium MB w Kodniu nad Bugiem. Życzymy o. Michałowi dużo Bożego błogosławieństwa i światła Ducha Św. na przewodzenie naszej wspólnocie parafialnej.

12. Ustaliliśmy z o. Michałem, że rodzinny spływ kajakowy w tym roku będzie miał miejsce w dniach 07-09.08, a Wakacje z Bogiem (wyjazd dla dzieci i młodzieży) w dniach 24-28.08. Szczegóły dotyczące miejsc spływu i wyjazdu zostaną podane w najbliższym czasie – podobnie jak całe kalendarium wydarzeń wakacyjnych w parafii.

13. Przedstawiliśmy również o. Michałowi plany inwestycyjne związane z odnowieniem schodów i skarpy. Ponieważ pojawiła się alternatywna propozycja, by zamiast muru oporowego z siatek wypełnionych kamieniem strzegomskim ustawić mur z cegły klinkierki w kolorze podmurówki kościoła, dlatego jesteśmy teraz na etapie tworzenia kosztorysów tych dwóch propozycji, po czym – przy udziale nowego o. Proboszcza i Radnych Parafialnych – zapadnie ostateczna decyzja, którą koncepcję realizować.

14. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. artykuł zapowiadający wizytę papieża Franciszka w Sarajewie – mieście, które 20 lat temu konało na oczach świata. Polecamy również dwumiesięcznik Misyjne Drogi, książki z wypraw rowerowych
oraz o ks. Ludwiku Koniecznym, a także grę planszową Jonasz.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.