XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższych dniach naszą wspólnotę zakonną i parafialną opuszczą o. Karol i br. Adam, którzy – decyzją o. Prowincjała – zostają przeniesieni do naszej placówki w Siedlcach. W związku z tym chcielibyśmy im bardzo serdecznie podziękować: o. Karolowi za jego posługę przy ołtarzu i w konfesjonale, a br. Adamowi za upiększanie liturgii grą na organach i śpiewem. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za wszelkie dobro, które pozostawiacie w naszej wspólnocie. Będziemy o Was pamiętać w naszych modlitwach. Bóg zapłać!

2. Natomiast od 01.07. do naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej dołączają: o. Michał Hadrich OMI – nasz nowy Proboszcz, o. Dominik Ochlak OMI – duszpasterz powołaniowy oraz kl. Adam Hetman OMI, który w Kokotku będzie przeżywał swój roczny staż pastoralny. Bardzo serdecznie ich witamy pośród nas i życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa.

3. Przed kościołem zbiórka do puszek na Festiwal Życia w Kodniu. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

4. Dziś jeszcze nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.00 w kościele. W tygodniu nabożeństwa po wieczornej Mszy św. do 30.06 włącznie.

5. W poniedziałek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Na wieczornej Mszy św. będziemy żegnali o. Karola i br. Adama. Zachęcamy do licznego udziału.

6. W tym tygodniu przypada I-czwartek miesiąca. Modlimy się zatem o świętość wszystkich kapłanów oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne także z naszej parafii. Msza św. w tym dniu o godz. 08.00, ponieważ jest to dzień Ślubowanej Pielgrzymki Pieszej Parafii Lublinieckich do Sanktuarium MB w Lubecku. Początek pielgrzymki w parafii św. Mikołaja w Lublińcu o godz. 16.00, a Msza św. w Lubecku o godz. 18.00. Zapraszamy do pielgrzymowania.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Obchód chorych od godz. 8.00, a okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30. Do spowiedzi św. zapraszamy wszystkich, ale zwłaszcza dzieci I-wszo komunijne. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o spowiedzi I-wszo piątkowej.

8. W piątek rozpocznie się także tradycyjny wyjazd z ks. Ludwikiem Koniecznym na skałki – tym razem do Mirowa. Wyjazd z Kokotka o godz. 15.00. Szczegółowy plan jest wyłożony z tyłu kościoła.

9. Także w piątek po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 19.00 odbędzie się w kościele parafialnym spotkanie z Szymonem Babuchowskim, poetą, muzykiem i dziennikarzem Gościa Niedzielnego. Szymon Babuchowski tym razem zaprezentuje się recytatorsko ze swoimi wierszami, ale w ramach uatrakcyjnienia programu zagra też pewnie coś ze swojego muzycznego repertuaru. Zapraszamy do udziału.

10. W tym tygodniu przypada także I-wsza sobota miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo do Matki Bożej.

11. Odezwa ks. bpa Jana Kopca w związku z ustanowieniem kościoła OO. Redemptorystów w Gliwicach sanktuarium diecezjalnym, komunikat o. Prowincjała oraz kalendarium wydarzeń wakacyjnych znajdują się w gablocie. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

12. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. artykuł o nowej encyklice papieża Franciszka Laudato Si, która poświęcona jest ekologii. Zostały jeszcze tylko dwa egzemplarze czerwcowego Małego Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. dziennik do zapisywania najważniejszych chwil z wakacji oraz odpowiedź na pytanie dlaczego o. Leon Knabit prowadzi bloga. Polecamy również dwumiesięcznik Misyjne Drogi, książki z wypraw rowerowych oraz o ks. Ludwiku Koniecznym, a także grę planszową Jonasz.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Odpoczywającym w Kokotku życzymy dobrej pogody
i udanego wypoczynku. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.