XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory niedzielne na godz. 15.00 do kościoła.

2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych w naszych różach.

3. W poniedziałek swoje urodziny obchodzi o. Michał – nasz nowy proboszcz. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na Mszę św. w jego intencji na godz. 18.00. Po Mszy św. w naszym Domu Zakonnym urodzinowo-zapoznawcze ognisko. Przyjdźmy licznie! Zapewniamy … kiełbasy starczy dla wszystkich!

4. W piątek przypada święto św. Benedykta, opata i patrona Europy. W tym dniu będzie miała miejsce tzw. instalacja o. Michała na proboszcza naszej parafii w czasie Mszy św. o godz. 18.00 w obecności ks. dziekana Konrada Mrozka. Zapraszamy na tę uroczystość.

5. Za tydzień w poniedziałek tj. 6 lipca odbędzie się 50. Jubileuszowa Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 10.00 w bazylice jasnogórskiej. W programie pielgrzymki: o godz. 11.00 Msza święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Adama Wodarczyka, o godz. 13.30 Droga Krzyżowa na Wałach oraz o 14.30 Nabożeństwo Lourdzkie. Więcej informacji na temat pielgrzymki można uzyskać dzwoniąc do Sekretariatu Apostolstwa Chorych, tel.32 251 21 52 lub przez stronę internetową www.apchor.pl.

6. Spływ kajakowy rzeką Drwęcą dla młodzieży, która ukończyła szkołę średnią (studenci, młodzież pracująca) odbędzie się w dniach 12-18.07. Zapraszamy do udziału, bo jest to naprawdę świetna forma wypoczynku. Koszt ok. 250 zł. Zapisy w zakrystii.

7. Festiwal Życia w Kodniu nad Bugiem będzie miał miejsce w dniach od 20-26.07. Zachęcamy młodych do udziału w tym wydarzeniu. Informacje na plakacie, okolicznościowych ulotkach wyłożonych z tyłu Kościoła oraz na stronie internetowej www.festiwalzycia.pl . Koszt 80 zł. wpłaty na miejscu + dojazd. Zapisy także w zakrystii.

8. Kalendarium pozostałych wydarzeń wakacyjnych znajduje się w gablocie.

9. Na spotkaniu Rady Parafialnej z o. Michałem – nowym Proboszczem (22.06), zadecydowano o tym, że odnowienie schodów i skarpy zostanie włączone w całościowe zagospodarowanie terenów zielonych wokół kościoła (chodzi m.in. o ziemię, którą niedawno została nabyta przez parafię). To dlatego postanowiono skonsultować się z architektem zieleni, który mógłby profesjonalnie doradzić, jak najlepiej teren wokół kościoła urządzić. W tym kierunku pójdą dalsze działania, o których będziemy na bieżąco informować. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy zarówno parafianom, jak i działkowiczom, za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii, a zwłaszcza za te w ramach tzw. kolekty inwestycyjnej. Bóg zapłać!

10. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. obrazek ze św. Franciszkiem z Asyżu i tekst jego Pieśni słonecznej (to w kontekście ostatniej encykliki papieża Franciszka), a także odpowiedź na pytanie, na jakie niegodziwe praktyki pozwala uchwalona ustawa o in vitro. Polecamy również dwumiesięcznik Misyjne Drogi, książki z wypraw rowerowych oraz o ks. Ludwiku Koniecznym, a także grę planszową Jonasz.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.