XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękujemy serdecznie O. Marcinowi Szaforsowi OMI za jego posługę administratora naszej parafii, życzymy mu dalszego Bożego prowadzenia, opieki Maryi Niepokalanej i obfitości wszelkich łask w posłudze misjonarskiej.

2. Dziś jeszcze zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz. 15.00 do kościoła.

3. W poniedziałek Wspomnienie Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

4. W środę Wspomnienie Św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła.

5. W czwartek Wspomnienie NMP z Góry Karmel.

6. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Spływ kajakowy rzeką Drwęcą dla młodzieży, która ukończyła szkołę średnią (studenci, młodzież pracująca) odbędzie się w dniach 12-18.07. Zapraszamy do udziału, bo jest to naprawdę świetna forma wypoczynku. Koszt ok. 250 zł. Zapisy w zakrystii.

8. Festiwal Życia w Kodniu nad Bugiem będzie miał miejsce w dniach od 20-26.07. Zachęcamy młodych do udziału w tym wydarzeniu. Informacje na plakacie, okolicznościowych ulotkach wyłożonych z tyłu Kościoła oraz na stronie internetowej festiwalzycia.pl. Koszt 80 zł wpłaty na miejscu + dojazd. Zapisy także w zakrystii.

9. Kalendarium pozostałych wydarzeń wakacyjnych znajduje się w gablocie.

10. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. artykuł o synodalnym zamieszaniu w Rzymie, o tym dlaczego katolicy popierający ustawę In vitro popełnili grzech, oraz artykuł o Grekach, którzy potrafią świętować nawet własne bankructwo Polecamy również nowy numer dwumiesięcznika Misyjne Drogi, książki z wypraw rowerowych oraz o ks. Ludwiku Koniecznym, a także grę planszową Jonasz.

11. We wtorek odbędą się w Lublińcu bezpłatne badania mammograficzne, obok Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Niegolewskich 3. Zapisy pod nr tel (42) 2546410 lub 517544004.

12. W poniedziałek, w godz. od 16-18, w ośrodku Silesiana prowadzony będzie casting statystów do filmu fabularnego „Wspomnienie lata” w reżyserii Adama Guzińskiego. Zdjęcia do filmu będą realizowane m.in. nad tutejszym jeziorem.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.