XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
26 lipca 2015

1. Dziś jeszcze zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz. 15.00 do kościoła.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. udzielamy błogosławieństwa wszystkim kierowcom i święcimy pojazdy. Za dobrowolna ofiarą rozdajemy pamiątkowe modlitwy kierowcy, które można przykleić w samochodzie.

3. W poniedziałek wspomnienie Św. Joachima, ojca NMP.

4. W środę Wspomnienie Św. Marty.

5. W czwartek wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

6. W sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to także I sobota miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 8.00 o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Zachęcamy do praktykowania pierwszych sobót miesiąca. Warunki nabożeństwa, o które prosiła Matka Boża w Fatimie to przystąpić do spowiedzi św., przyjąć komunię św., odmówić jedną część różańca, odprawić 15 – minutową medytację i wzbudzić intencję wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. Organizujemy rodzinny spływ kajakowy 7-9.08.2015 rzeką Mała Panew. Zapisy w zakrystii.

8. W dniach od 24-28.08.2015 r. organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży do Bodzanowa urokliwie położonego klasztoru Misjonarzy Oblatów, w programie dobra zabawa, wypoczynek i wycieczka do Czech. Koszt 200 zł, zapisy w zakrystii.

9. Kalendarium pozostałych wydarzeń wakacyjnych znajduje się w gablocie.

10. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. czy mamy prawo wybrać sobie imigrantów tylko spośród prześladowanych chrześcijan; o komunii św. dla osób rozwiedzionych żyjących w powtórnym związku mówi w specjalnym wywiadzie dla „Gościa” ks. Kard. Gerharda Muller, prefekta Kongregacji Doktryny Wiary oraz dlaczego w średniowieczu nikt nie zażywał dopalaczy.

11. Polecamy książki z wypraw rowerowych oraz o ks. Ludwiku Koniecznym, a także grę planszową Jonasz.

12. W tym tygodniu odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej sp. Danutę Niezgodę, l.66, zamieszkałą na Posmyku. Pogrzeb odbył się wczoraj

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.