XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na inwestycje w naszej parafii, serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Serdecznie dziękujemy ekipie malarskiej za wymalowanie naszego kościoła, niech Pan Bóg wynagrodzi za wszelkie dobro i życzliwość.

2. Dziś jeszcze zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II na godz. 15.00 do kościoła.

3. W poniedziałek Uroczystość Św. Jacka patrona metropolii górnośląskiej.

4. W czwartek wspomnienie Św. Bernarda opata i doktora Kościoła.

5. W piątek Wspomnienie Św. Piusa X papieża, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Eugeniusza de Mazenoda.

6. Także w piątek organizujemy parafialne wyjście do kina Karolinka w Lublińcu na film Mały książę. Bilety w cenie 15 zł dla dorosłych i 12 zł dla dzieci. Wyjazd o godz. 16.20
z naszego domu zakonnego (seans rozpoczyna się o godz. 17.00). Zapisy w zakrystii.

7. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

8. Za tydzień obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej – patronki naszej parafii. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30 w kościele oraz Suma Odpustowa i dziękczynienie za plony ziemi o godz. 11.00 w plenerze przy naszym domu zakonnym. Mszy św. będzie przewodniczył o. Waldemar Janecki OMI proboszcz z naszej oblackiej parafii w Lublińcu, a słowo Boże wygłosi o. Jarosław Wachowski OMI ekonom i misjonarz ludowy z Lublińca.

9. Po południu odbędzie się tradycyjny festyn parafialny, początek o godz. 14.00 nabożeństwem przy krzyżu na Posmyku. Przewidziane są: korowód dożynkowy, zabawy dla dzieci, konkurs drwala, przeciąganie liny przez mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej parafii (proszę o wystawienie drużyn), koncert zespołu Silvers połączony z zabawą taneczną. Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu festynu, spotkanie organizacyjne we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele. Dochód z Festynu przeznaczony będzie na pokrycie kosztów prac remontowych w naszym kościele, zwłaszcza nowych schodów ze skarpy i podjazdu dla niepełnosprawnych.

10. W dniach od 24-28.08.2015 r. organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży do Bodzanowa urokliwie położonego klasztoru Misjonarzy Oblatów, w programie dobra zabawa, wypoczynek i wycieczka do Czech. Koszt 200 zł, zapisy w zakrystii.

11. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. artykuł o nadzwyczajnej łasce, jaką papież Pius XII otrzymał w przeddzień ogłoszenia dogmatu o Wniebowzięciu NMP oraz informację o tym, dlaczego głosując za ustawą o in vitro katolik nie powinien przystępować do Komunii św. Polecamy książki z wypraw rowerowych oraz o ks. Ludwiku Koniecznym, a także grę planszową Jonasz.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.