OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019

 

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ (czerwcowe) w tygodniu po Mszach Świętych wieczornych, w niedzielę o godz. 17.30.
 3. We wtorek zapraszam wszystkie dzieci i młodzież oraz rodziców na Mszę Świętą kończącą rok szkolny i katechetyczny. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 przy OCM-ie i po procesji ok. 11.00. Po Mszy o godz. 8.00 procesja eucharystyczna, która wyruszy w kierunku Posmyka: I Ołtarz – na posesji p. Januszów, II – na skrzyżowaniu na Posmyku, III – przy cmentarzu, IV – przy kościele. Proszę rodziny mieszkające przy poszczególnych ołtarzach o przyozdobienie i przygotowanie ołtarzy do procesji. Natomiast przy III ołtarzu – mieszkańców Pustej Kuźnicy, a przy IV ołtarzu –proszę mieszkańców Kokotka. Proszę również o przystrojenie swoich domów na trasie procesji. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków w czasie procesji oraz do niesienia świec, mężczyzn do niesienia baldachimu, przedstawicieli parafii do niesienia sztandarów. W czasie procesji będzie grała Młodzieżowa Ochotnicza Orkiestra Dęta z Lublińca. Za pobożny udział w procesji można zyskać odpust zupełny.
 5. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek w poniedziałek, a próba ministrantów we wtorek po Mszy Świętej.
 6. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
 7. Biskup gliwicki udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek.
 8. Od piątku do niedzieli zapraszam na coroczny wyjazdowy weekend z ks. Ludwikiem do Olsztyna. Szczegółowe informacje u p. Marka Mesjasza.
 9. Ludwik Konieczny w tym roku obchodzi 65 rocznicę kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem bpa Jana Kopca zostanie odprawiona w Lublińcu w parafii św. Mikołaja w sobotę 29 czerwca o godz. 11.30. Natomiast w niedzielę 30 czerwca ks. Ludwik odprawi Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 11.00. Już dzisiaj zapraszam wszystkich parafian, działkowiczów i tych, którym bliski jest ks. Ludwik do wspólnej modlitwy. Po Mszy Świętej organizujemy przy probostwie wspólną kawę z ks. Jubilatem. Będzie to okazja do wspólnego świętowania i wspominania. W związku z tym już dzisiaj proszę o wypieki ciast do wspólnej kawy i pomoc w organizacji. Potrzebna będzie pomoc mężczyzn w przewiezieniu i ustawieniu stołów i ławek, rozłożeniu namiotu. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty i prezent dla ks. Ludwika oraz organizację kawy.
 10. W związku z przeprowadzoną w zeszłym tygodniu ankietą dotyczącą godzin niedzielnych Mszy Świętych pragnę poinformować, że od pierwszej niedzieli lipca wrócimy do planu według, którego Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.30, 10.00 i 11.30. Nieszpory o godz. 15.00.
 11. Od 8 do 14 lipca odbędzie się Festiwal Życia. Osoby chętne do udziału w Festiwalu proszę o zgłaszanie się w zakrystii.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, Miłujcie się.
 13. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.