OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła

28 lipca 2019

  

  1. Bóg zapłać za złożone ofiary w zeszłym tygodniu na cele inwestycyjne w naszej parafii. Zebraliśmy 2500 zł. Natomiast na pomoc w odbudowie katedry w Jolo 440 zł.
  2. W liturgii w tym tygodniu: w środę wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, w czwartek św. Marii Alfonsa Liguoriego.
  3. W poniedziałek po raz 13 wyruszy Rowerowa Wyprawa Niniwa Team. Wszystkich chętnych do pożegnania rowerzystów zapraszamy na Mszę Świętą na plaży przy OCMie o godz. 5.00. Wyprawa wyruszy około godz. 7.00.
  4. W I czwartek miesiąca modlimy się szczególnie o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
  5. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00, spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci NSPJ.
  6. W piątek można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkulii”. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie tego odpustu również w niedzielę 28 lipca lub 4 sierpnia (ale tylko w jeden z tych dni). Warunki odpustu: sakrament pokuty i Komunia, nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach papieża, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
  7. W I sobotę miesiąca Msza św. o godz. 8.00 rano o Niepokalanym Sercu Maryi, a po niej nabożeństwo maryjne.
  8. Organizujemy spływ kajakowy rzeką Pilicą, z Maluszyna do Krzętowa w sobotę 24 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i czasopismo Miłujcie się.
  10. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.