OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela Zwykła

25 sierpnia 2019

 

  1. W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej, we wtorek wspomnienie św. Moniki, w środę św. Augustyna, w czwartek Męczeństwo Jana Chrzciciela.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne w naszej parafii w zeszłym tygodniu. Zebraliśmy 2500 zł.
  3. Wszystkich parafian, działkowiczów oraz gości zapraszam do uczestnictwa w festynie parafialnym, który odbędzie się w najbliższą sobotę 31 sierpnia od godz. 15.00 na probostwie. W programie tradycyjnie już konkurs drwala dla dorosłych i dla dzieci, liczne zabawy i konkursy, konkurs fantowy, a także smaczne jedzenie i miła atmosfera. Na zakończenie festynu odbędzie się zabawa taneczna poprowadzona przez didżeja. Zachęcam, aby urozmaicić zabawę festynową przebraniem. W związku z przygotowaniami do festynu bardzo proszę jeszcze o: – fanty do festynowej loterii – można przynosić do czwartku;  – zakup cegiełki na organizację festynu – po 10 i 20 zł – do nabycia przed kościołem, cegiełki biorą udział w losowaniu nagrody specjalnej; – ciasto do festynowej kawiarenki. Zapraszam mężczyzn w piątek o godz. 19.00 do pomocy przy rozłożeniu podestów, sceny, namiotów, ławek i stołów. Wypieki można będzie przynosić do salki przy probostwie od godz. 10.00 w sobotę.
  1. Msza Święta rozpoczynająca nowy rok szkolny i katechetyczny w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Dzieci przynoszą tornistry i przybory szkolne do poświęcenia.
  2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i czasopismo Miłujcie się.
  3. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.