OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

07 czerwca 2020

 1. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. .
 2. W związku z nowymi wytycznymi zniesione zostały limity wiernych w świątyniach. Jednak nadal jest prośba o zachowanie środków ostrożności i higieny. W kościele obowiązuje założenie maseczki. Biskup gliwicki Jan Kopiec z dniem 7 czerwca br., odwołuje ogólną dyspensę zwalniającą wiernych Diecezji Gliwickiej oraz aktualnie przebywających na jej terytorium z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy świętej. Jednocześnie udziela dyspensy od powyższego obowiązku osobom starszym, z objawami infekcji i tym, które czują obawę przed zarażeniem.
 3. Od dzisiejszej niedzieli wracamy do porządku Mszy Świętej o godz. 7.30, 10.00 i 11.30.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ (czerwcowe) w tygodniu po Mszach Świętych wieczornych, w niedzielę o godz. 15.00. Dzisiaj ostatnie majowe o godz. 15.00 w kościele.
 5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według niedzielnego porządku. Nie będzie procesji ulicami parafii, natomiast po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła z błogosławieństwem. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja wokół kościoła.
 6. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji dyspensy udzielonej przez biskupa gliwickiego.
 7. Za tydzień w niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzebny inwestycyjne w naszym kościele.
 8. Po konsultacji z rodzicami, I Komunia Święta odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 5 lipca. Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej zapraszam na katechezę w we wtorek i piątek na godz. 16.30 do kościoła.
 9. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na konto naszej parafii, za zamawiane Msze Święte, za wszelkie dobro i życzliwość. Bóg zapłać.
 10. Dzisiaj odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Bożena Brol. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.30. Modlitwa różańcowa za duszę śp. Bożeny Brol w poniedziałek po Mszy Św. oraz we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…
 11. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • Maturzystów i ośmioklasistów
 • wszystkich chorych w szpitalach i domach, wolontariuszy, prośmy o ustanie epidemii, o deszcz dla ziemi
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku
 • solenizantów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne