OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII Niedziela Zwykła

02 sierpnia 2020

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – miesiąc abstynencji alkoholowej. Zachęcam do podjęcia tego wyrzeczenia w intencji o trzeźwość Narodu, a szczególnie o trzeźwość młodzieży.
 2. Dzisiaj nieszporów wyjątkowo nie będzie.
 3. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Jana Vianneya – patrona kapłanów, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego. W sobotę wspomnienie św. Dominika, prezbitera. Jest to dzień imienin o. Dominika Ochlaka, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 4. Do 13 sierpnia będę przebywał na urlopie. W tym czasie zastępować mnie będą ojcowie z Lublińca. W przypadku nagłych zdarzeń proszę o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 505965567.
 5. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkulii”. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie tego odpustu również w niedzielę 9 sierpnia (ale tylko w jeden z tych dni). Warunki odpustu: sakrament pokuty i Komunia, nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach papieża, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 6. W sobotę 15 sierpnia wyruszy rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 14.30, powrót w godzinach wieczornych.
 7. Organizujemy spływ kajakowy Małą Panwią, w sobotę 22 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Miłujcie się i Misyjne Drogi.
 9. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na konto naszej parafii, za zamawiane Msze Święte, za wszelkie dobro i życzliwość. Bóg zapłać.
 10. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii
 • wszystkich chorych w szpitalach i domach, wolontariuszy, prosimy o ustanie epidemii,
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku, a także rowerzystów Niniwa Team przebywających na wyprawie
 • solenizantów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne