OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

04 kwietnia 2021

 1. Wszystkim parafianom, działkowiczom i miłym gościom składamy najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne. Niech zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa będzie dla nas wszystkich doświadczeniem Jego mocy i miłości. Jezus Chrystus Zmartwychwstały niech obdarza Was łaską wiary i odwagą, by tą wiarą żyć na co dzień. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!
 2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia czasu Triduum Paschalnego: Ojcom Tomkowi, Dominikowi, Mieczysławowi a także bratu Hubertowi., Służbie liturgicznej, ministrantom, kantorom, lektorom, panu Organiście – Adamowi. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wyglądu naszej świątyni, tym, którzy przygotowali dekoracje naszej świątyni i przygotowali kościół do liturgii serdeczne Bóg zapłać. Panu Tadeuszowi za ofiarowane kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkim za wszelką życzliwość i dobro stokrotne dzięki.
 3. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według następującego porządku:  o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 15.30 (po nieszporach). Nieszpory Wielkanocne kończące Święte Triduum Paschalne o godz. 15.00 połączone z Nowenną do Bożego Miłosierdzia.
 4. W Poniedziałek kolekta przeznaczona będzie na KUL. O godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W ciągu tygodnia nowenna zawsze po Mszy św. wieczornej. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 nastąpi przyjęcie kandydatów do grona ministrantów. Gdyby byli chętni chłopcy do rozpoczęcia kandydatury to proszę, aby się zgłosili.
 5. W czwartek swoje 30 urodziny obchodzi br. Hubert Wichłacz OMI. Zapraszam na Mszę Świętą urodzinowej w intencji br. Huberta w czwartek o godz. 18.00.
 6. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Dodatkowa Msza Święta o godz. 15.00. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Caritas diecezji.
 8. W związku z nowymi obostrzeniami informuję, że w naszym kościele może przebywać 15 osób. Proszę, żeby zostawiać te miejsca dla osób starszych. Pozostali mogę uczestniczyć we Mszy Świętej przed kościołem zachowując 1,5 odstępu miedzy osobami. Przypominam i proszę o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa: zakładaniu maseczek, dezynfekcji rąk, zachowaniu bezpiecznych odległości.
 9. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii,
 • wszystkich chorych w szpitalach i domach, o zdrowie dla p. Michała – kościelnego
 • przebywających na kwarantannie, lekarzy, pielęgniarki,
 • prosimy o ustanie epidemii,
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z Oblackim Centrum Młodzieży,
 • solenizantów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne