OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

30 maja 2021

 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej.
 2. We wtorek z okazji Dnia Dziecka wszystkie dzieci i młodzież zapraszam na Mszę Świętą w ich intencji.
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ będą odprawiana codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 15.00. Zapraszam. Dzisiaj nabożeństwo majowe przy farze.
 4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 w kościele i po procesji ok. 11.00 (przy Ocm-ie). Po Mszy o godz. 8.00 procesja eucharystyczna, która wyruszy w kierunku Posmyka: I Ołtarz – na Kokotku przy posesji p. Kapicowej, II – przy cmentarzu, III – na skrzyżowaniu na Posmyku, IV – przy OCMie. Proszę rodziny mieszkające przy poszczególnych ołtarzach o przyozdobienie i przygotowanie ołtarzy do procesji. Natomiast przy II ołtarzu (przy cmentarzu) – mieszkańców Pustej Kuźnicy. Proszę również o przystrojenie swoich domów na trasie procesji. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków w czasie procesji oraz do niesienia świec, mężczyzn do niesienia baldachimu, przedstawicieli parafii do niesienia sztandarów. W czasie procesji będzie grała Miejska Orkiestra Dęta z Lublińca. Za pobożny udział w procesji można zyskać odpust zupełny.
 5. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
 6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30. Biskup gliwicki udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek.
 7. W sobotę dodatkowa Msza Święta o godz. 8.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Chorych odwiedzę z Komunią Św. od godz. 9.00.
 8. Msza Święta w rocznicę I Komunii Św. zostanie odprawiona w niedzielę 4 lipca o godz. 11.30.
 9. Wszystkich zainteresowanych przyłączeniem gazu na Kokotku i Pustej Kuźnicy zapraszam do pobrania w zakrystii wniosku o określenie warunków przyłączenia, który do niczego nie zobowiązuje, natomiast pozwoli w późniejszym podjęciu decyzji. Złożenie wniosków w większej ilości usprawni późniejsze działania i miejmy nadzieję przyśpieszy położenie sieci gazowej.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, Misyjne Drogi – numer poświęcony pracy oblatów na Madagaskarze, Mały Gość Niedzielny oraz Miłujcie się.
 11. Proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk, zachowanie bezpiecznych odległości. W naszym kościele może przebywać 30 osób.
 12. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii,
 • wszystkich chorych w szpitalach i domach,
 • przebywających na kwarantannie, lekarzy, pielęgniarki, Służbę Zdrowia
 • prosimy o ustanie epidemii,
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM
 • solenizantów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne