OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X Niedziela Zwykła

06 czerwca 2021

 1. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia procesji Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim przygotowującym poszczególne ołtarze, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, pocztom sztandarowym, Miejskiej Orkiestrze Dętej z Lublińca i wszystkim parafianom za uczestnictwo i danie świadectwa wiary w żywą i realną obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Szczególe podziękowania br. Hubertowi za przygotowanie liturgii i prowadzenie śpiewu podczas procesji.
 2. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek.
 3. W piątek przypada Uroczystość NSPJ. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Po Mszy Świętej nabożeństwo do NSPJ i procesja eucharystyczna. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ będą odprawiana codziennie po Mszy Św. wieczornej.
 5. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 19.30 na farze.
 6. W przyszłą niedzielę ministranci naszej parafii organizują „słodką niedzielę” i będą rozprowadzać domowe wypieki i słodkości. Dochód zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd. Zachęcam do wsparcia akcji.
 7. Decyzją o. Prowincjała od 1 lipca naszą wspólnotę zakonną opuszcza br. Hubert Wichłacz i zostaje przeniesiony do naszego domu zakonnego w Obrze. Bratu Hubertowi już dzisiaj bardzo serdecznie dziękujemy za Jego posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Jednocześnie informuję, że od 1 lipca do naszego domu zakonnego dostał obediencję      Patryk Osadnik, który będzie odpowiedzialnym za duszpasterstwo młodzieży i powołań.
 8. Wszystkich zainteresowanych przyłączeniem gazu na Kokotku i Pustej Kuźnicy zapraszam do pobrania w zakrystii wniosku o określenie warunków przyłączenia, który do niczego nie zobowiązuje, natomiast pozwoli w późniejszym podjęciu decyzji. Złożenie wniosków w większej ilości usprawni późniejsze działania i miejmy nadzieję przyśpieszy położenie sieci gazowej. Dziękuję tym wszystkim, którzy już złożyli wnioski. Wypełnione wnioski można przynieść do zakrystii.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, Misyjne Drogi – numer poświęcony pracy oblatów na Madagaskarze, Mały Gość Niedzielny oraz Miłujcie się.
 10. Proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk, zachowanie bezpiecznych odległości. W naszym kościele może przebywać 30 osób.
 11. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii,
 • wszystkich chorych w szpitalach i domach,
 • przebywających na kwarantannie, lekarzy, pielęgniarki, Służbę Zdrowia
 • prosimy o ustanie epidemii,
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM
 • solenizantów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

Pod Twoją obronę…

Święty Michale Archaniele…