OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15 sierpnia 2021

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas Mszy Świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów. Popołudniu wyruszy rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 13.30, powrót w godzinach wieczornych. Nieszporów dzisiaj nie będzie.
 2. Dzisiaj odpust w Sanktuarium Matki Bożej Lubeckiej. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Adama Wodarczyka o godz. 11.00.
 3. Przy kościele św. Stanisława Kostki znajduje się dzisiaj mobilny punkt szczepień przeciwko Covid19. Punkt będzie czynny w godzinach od 9.30 do 13.30 z możliwością wydłużenia czasu jeśli będą chętni. Mobilny punkt szczepień dysponuje jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson i na życzenie dwudawkową szczepionką firmy Pfizer wówczas druga dawka zostanie podana w stacjonarnym punkcie szczepień. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy OSP Lubliniec w zakresie przywozu i odwozu do punktu szczepień pod numerem 730 366 752. Zachęcamy do skorzystania z punktu szczepień.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 11.30. Sumie przewodniczyć będzie i kazania wygłosi o. Jan Wlazły OMI, dyrektor Sekretariatu Powołań. Po sumie procesja eucharystyczna.
 5. Bóg zapłać za ofiary zebrane w zeszłym tygodniu na pomoc powodzianom. Zebraliśmy 1000 zł. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 6. Organizujemy spływ kajakowy w sobotę 21 sierpnia. Zapisy w zakrystii do dzisiaj.
 7. W dniach od 23 do 29 sierpnia odbędzie się w Kokotku kolejny Festiwal Życia. Chętni do wzięcia udziału mogą zapisywać się przez stronę internetową festiwalu lub bezpośrednio w biurze Niniwy. Są dostępne też wejściówki na poszczególne dni festiwalu.
 8. Wyjazd dla dzieci w poniedziałek o godz. 9.00.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, Misyjne Drogi oraz Miłujcie się.
 10. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii,
 • wszystkich chorych,
 • prosimy o ustanie epidemii,
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM, Festiwal Życia
 • solenizantów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne