OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada 2021

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Dzisiaj niedziela inwestycyjna. W ostatnim czasie został zamontowany ołtarz i ambonka, których koszt wynosi 20 tys. zł. Czekamy jeszcze na nową chrzcielnicę i miejsce przewodniczenia. Zakupiłem też tzw. zacheuszki za 3500 zł. (https://jakobczak.pl/pl/p/Zacheuszek/122) Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.
 3. Na prośbę Episkopatu dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc migrantom.
 4. Zachęcam małżonków do udziału w rekolekcjach rodzina33.pl; Rekolekcje potrwają przez 33 dni i są przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Wszelkie informacje i dostępne materiały na stronie internetowej  http://www.rodzina33.pl Każdy tydzień będzie kończył się adoracją NS i wspólnym podzieleniem się. Zainteresowane małżeństwa proszę o kontakt z o. proboszczem.
 5. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii, która jest patronką muzyki kościelnej. Z tej okazji bardzo serdecznie dziękuję naszym organistom oraz pani Ewie Janusz i wszystkim, którzy aktywnie włączają się w śpiew w naszej parafii.
 6. W piątek Msza Święta szkolna. Po Mszy Świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent. Na Mszach Świętych błogosławieństwo wieńców adwentowych. Dzieci mogą odebrać w zakrystii kalendarz adwentowy. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece adwentowe Caritas oraz opłatki.
 8. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi o. Tomasz Maniura. Po Mszy Świętej będzie możliwość wsparcia materialnego budowy kaplicy przy OCM.
 9. W związku z coraz większym zagrożeniem epidemicznym bardzo serdecznie proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk, zachowanie bezpiecznych odległości.
 10. Można już zamawiać Msze Święte na przyszły rok.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcam do nabycia numeru specjalnego Gościa Niedzielnego poświęconego beatyfikacji śląskiego kapłana ks. Jana Machy. Numer specjalny w cenie 10 zł. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Do nabycia są także znicze rozprowadzane przez Caritas w cenie 3 zł.
 12. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii
 • wszystkich chorych, prosimy o ustanie epidemii
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM
 • solenizantów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne