OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej – patronki Śląska

16 października 2022

 1. Obchodzimy XXII Dzień Papieski w związku z rocznicą wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Do nabycia są również papieskie kremówki cenie 13 zł.
 2. Różaniec w tygodniu o godz. 17.30 w niedziele o godz. 15.00. Dzisiaj różaniec przy krzyżu w lesie koło p. Chwałki. Za wspólne odmówienie różańca w kościele lub w rodzinie można uzyskać odpust zupełny.
 3. Dzisiaj niedziela inwestycyjna w naszej parafii. W najbliższym czasie przymierzamy się do ocieplenia dachu kościoła pianą izolacyjna, do zamontowania dodatkowego źródła ogrzewania, jak również do pomalowania kościoła w związku z poświęceniem. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych po Mszy Świętej o godz. 10.00 w kościele.
 5. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na koncert „Podróż po emocjach”, który odbędzie się poniedziałek 17 października o godz. 18.00  w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Lublińcu w ramach Akademii Liderów fundacji św. Mikołaja.
 6. We wtorek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. W czasie różańca będziemy modlić się za wszystkich pracowników służby zdrowia.
 7. Za tydzień niedziela misyjna, która rozpoczyna tydzień modlitwy za misje i misjonarzy. Przed kościołem będziemy mogli nabyć kalendarz oblacki na 2023 rok, z którego dochód przeznaczony jest na dzieła misyjne prowadzone przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 8. Msza Święta szkolna w piątek o godz. 18.00.
 9. Przygotowujemy się do Uroczystości Poświecenia naszego kościoła 19 listopada (sobota) o godz. 11.00. W najbliższym czasie młodzież z naszej parafii roznosić będzie listy z zaproszeniem na to wydarzenie. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian, działkowiczów oraz sympatyków naszej parafii. Po uroczystej Mszy Świętej wraz z Radą Parafialną pragnę zaprosić wszystkich uczestników na obiad do Oblackiej Przystani. Swoją obecność proszę potwierdzić do 13 listopada.
 10. Na stojaku przy wyjściu wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione można składać w zakrystii.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i czasopismo Miłujcie się, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 12. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii
 • o pokój na Ukrainie i ustanie wojny
 • wszystkich chorych, cierpiących, za uchodźców
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM
 • solenizantów i jubilatów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne