OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla

20 listopada 2022

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Zapraszam na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Bardzo serdecznie jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Uroczystości Poświęcenia naszego kościoła. Za wszelką pomoc, życzliwość serdeczne Bóg zapłać. Z okazji poświęcenia kościoła został wybity pamiątkowy medal, który można nabyć w zakrystii w cenie 50 zł.
 3. Dzisiaj niedziela inwestycyjna. W ostatni czasie udało się pomalować kościół, ocieplić, zamontować klimatyzację. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
 4. We wtorek przypada wspomnienie św. Cecylii, która jest patronką muzyki kościelnej. Z tej okazji bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączają się w śpiew w naszej parafii.
 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent. Na Mszach Świętych błogosławieństwo wieńców adwentowych. Dzieci mogą odebrać w zakrystii kalendarz adwentowy. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece adwentowe Caritas oraz opłatki.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i czasopismo Miłujcie się, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 7. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii
 • o pokój na Ukrainie i ustanie wojny
 • wszystkich chorych, cierpiących, za uchodźców
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM
 • solenizantów i jubilatów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne