OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła

29 stycznia 2023

 1. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszę Świętą przynosimy świece. W tym dniu kolekta przeznaczona będzie na zakony klauzurowe. Zapraszam chętnych do pomocy przy rozbiórce stajenki betlejemskiej w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
 2. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja NS po Mszy Świętej do godz. 19.30
 3. W piątek wspomnienie św. Błażeja orędownika od chorób gardła. W czasie Mszy Świętej błogosławieństwo św. Błażeja.
 4. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30. Po Mszy Św. nabożeństwo do NSPJ.
 5. W I sobotę miesiąca dodatkowa Msza Święta o godz. 8.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Chorych odwiedzę od godz. 9.00.
 6. Bartosz Madejski zaprasza wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii na Mszę Świętą w Jego intencji z okazji 50 rocz. urodzin, która zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18.00. Następnie zaprasza na poczęstunek i zabawę w OCM.
 7. W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Agaty. Tradycyjne w tym dniu poświecimy chleb i wodę.
 8. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Lublińcu zaprasza na pielgrzymkę do Gruzji w dniach 11-18.09.2023. Szczegóły dotyczące wyjazdu znajdują się na stronie internetowej parafii. Koszt 4000 zł + 150 USD. Zapisy w kancelarii parafialnej do końca lutego. Przy zapisie należy podać numer paszportu, nr PESEL i wpłacić zaliczkę 1000 zł.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi. Dla dzieci nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
 10. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • Biskupa nominata Sławomira Odera
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii
 • o pokój na Ukrainie i ustanie wojny
 • wszystkich chorych, cierpiących, za uchodźców
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM
 • solenizantów i jubilatów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne