OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Zwykła

19 lutego 2023

 1. Dzisiaj niedziela inwestycyjna. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc ofiarom tajfunu na Madagaskarze. W zeszłym tygodniu na pomoc Caritas dla Turcji i Syrii zebraliśmy 970 zł. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
 2. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Zachęcam do podejmowania abstynencji w czasie Wielkiego Postu w intencji nawrócenia grzeszników.
 3. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. Dodatkowa Msza Święta o godz. 8.00.
 4. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czas przystępowania do komunii świętej wielkanocnej, który trwa do Niedzieli Trójcy Świętej.
 5. W ramach przygotowania do Misji Parafialnych w okresie Wielkiego Postu będzie możliwość codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą Świętą w dni powszednie.
 6. Zachęcam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 i Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.
 7. Pierwszy Piątek nadchodzącego Wielkiego Postu będziemy przeżywali w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. W tej intencji odprawimy Drogę krzyżową z rozważaniami przygotowanymi na ten dzień.
 8. Już dzisiaj zapraszam na nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się od Niedzieli Palmowej. Rekolekcje wygłosi o. Franciszek Bok OMI. Módlmy się w intencji ojca rekolekcjonisty i o dobre przeżycie czasu rekolekcji dla nas.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi. Dla dzieci nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Do nabycia jest również Zdrapka Wielkopostna w cenie 3 zł.
 10. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • Biskupa nominata Sławomira Odera
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii
 • o pokój na Ukrainie i ustanie wojny
 • wszystkich chorych, cierpiących, za uchodźców
 • Wszystkich poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM
 • solenizantów i jubilatów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne