OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna

30 kwietnia 2023

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich powołanych.
 2. Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc Maj poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele o godz. 15.00.
 3. W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msza Święta o godz. 00 w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo majowe wyjątkowo po Mszy Świętej o godz. 10.00.
 4. W środę swoje 92 urodziny obchodzi ks. Ludwik Konieczny. Msza Święta w Jego intencji zostanie odprawiona w parafii św. Mikołaja w Lublińcu o godz. 10.00. A w naszym kościele w czwartek.
 5. W czwartek wspomnienie św. Floriana, a w sobotę święto św. Ap. Filipa i Jakuba.
 6. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie chcemy to uczynić podczas nabożeństwa majowego.
 7. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.
 8. W sobotę dodatkowa Msza Święta o godz. 8.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 9. W dniach od 28 maja do 4 czerwca odbędą się w naszej parafii misje parafialne, które wygłoszą o. Marcin Szwarc OMI i o. Jarosław Kędzia OMI. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam na ten czas wszystkich parafian i działkowiczów. Jest to przede wszystkim czas odnowy duchowej parafii. Szczegółowy plan misji zostanie podany w późniejszym terminie. Codziennie będą Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00 oraz Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Zaplanujmy tak nasze obowiązki, aby móc uczestniczyć w misjach.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Ekstra, i nowy numer Misyjnych Dróg. Dla dzieci nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
 11. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • w intencji zbliżających się misji parafialnych, za misjonarzy, o dobre przeżycie misji dla wszystkich parafian
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii
 • o pokój na Ukrainie i ustanie wojny
 • wszystkich chorych, cierpiących, za uchodźców
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM
 • solenizantów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne