OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna

07 maja 2023

 

 1. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 15.00.
 2. W poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
 3. W sobotę przypada Dzień Fatimski. Nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy po Mszy Świętej wieczornej. Różaniec, litania loretańska i procesja ze światłami. Prosimy przynieść świece. Bardzo serdecznie zachęcam do uczestnictwa.
 4. Za tydzień niedziela inwestycyjna.
 5. Burmistrz miasta Lublińca zaprasza wszystkich mieszkańców na II rodzinny Piknik Ekologiczny, który odbędzie się w sobotę 13 maja na Bulwarze Europejskim w Lublińcu. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 6. W dniach od 28 maja do 4 czerwca odbędą się w naszej parafii misje parafialne, które wygłoszą o. Marcin Szwarc OMI i o. Jarosław Kędzia OMI. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam na ten czas wszystkich parafian i działkowiczów. Jest to przede wszystkim czas odnowy duchowej parafii. Szczegółowy plan misji zostanie podany w późniejszym terminie. Codziennie będą Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00 oraz Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Zaplanujmy tak nasze obowiązki, aby móc uczestniczyć w misjach.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Ekstra, i nowy numer Misyjnych Dróg. Dla dzieci nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
 8. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • w intencji zbliżających się misji parafialnych, za misjonarzy, o dobre przeżycie misji dla wszystkich parafian
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii
 • o pokój na Ukrainie i ustanie wojny
 • wszystkich chorych, cierpiących, za uchodźców
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM
 • solenizantów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne