IV Niedziela Wielkiego Postu– Laetare

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest Niedzielą Radości – Laetare. Zwiastuje połowę okresu przygotowania do Wielkanocy. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do świąt, zwłaszcza spowiedzi św.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii gości: o. Bartka  z młodymi z Katowic oraz ks. Sebastiana z młodzieżą z Toszka. Naszym gościom życzymy dobrego i owocnego pobytu w naszym oblackim ośrodku.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00, oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. wieczornej. Za udział w każdym z nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.

4. Za nami premiera spektaklu „Pasja”. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym; naszym aktorom i osobom, które pomagają w jej  przygotowaniu. Spektakl „Pasja” będzie można obejrzeć w najbliższy piątek  04 kwietnia o godz. 20.00 w kościele. Kolejne inscenizacje odbędą się w piątek 11 kwietnia oraz w Wielką Środę zawsze o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości. Prosimy o pomoc w reklamie. W zakrystii znajdują się plakaty, które można zabrać i zawiesić w różnych miejscach.

5. W tym tygodniu odchodzić będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo oblacko-powołaniowe.  W piątek okazji do spowiedzi św. od godz. 17.30. Odwiedziny chorych odbędą się w Wielkim Tygodniu. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo do Matki Bożej. A od godz. 19.00 do 21.00 zapraszamy na „Wieczór Chwały” zakończony Apelem Jasnogórskim.

6. W zakrystii można nabyć paschaliki na stół wielkanocny: duże za 10 zł; małe za 5 zł i cienkie za 2,50 zł.

7. W przyszła niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój kościoła na kanonizację bł. Jana Pawła II.

8. Zachęcamy do nabycia najnowszego „Gościa Niedzielnego”, który porusza aktualne tematy związane z życiem kościoła, z sytuacją na Ukrainie i bezpośrednio przygotowuje nas do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Natomiast w  naszym dwumiesięczniku „Misyjne Drogi”  można przeczytać na temat sióstr zakonnych pracujących w różnych krajach misyjnych.

9. W zakrystii można nabyć książkę z ostatniej wyprawy rowerowej Polska – Syberia w cenie 35 zł. oraz album o ks. Ludwiku Koniecznym pt.: „Regan z Kokotka”.

Bóg zapłać za wszelkie dobro.  Niech Pan Bóg nam  wszystkim błogosławi.