III NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA

1. Gościmy w naszej parafii i naszym Centrum Młodzieżowym młodych z Wolontariatu Misyjnego. Życzymy im, aby Duch Św. nieustannie działał w ich życiu.

2. Przeżywamy niedzielę biblijną, która rozpoczyna VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

3. Dziś zapraszamy jeszcze na wielkanocne nieszpory na godz. 15.00 do kościoła.

4. W najbliższy wtorek z myślą o młodzieży organizujemy wyjazd do naszego lublinieckiego kina Karolinka na najgłośniejszy film religijny ostatnich lat zatytułowany Bóg nie umarł. Jest to opowieść m.in. o młodym studencie, który wchodzi w ostry spór ze swoim wykładowcą filozofii, narzucającym swoim studentom twierdzenie mówiące o tym, że Bóg umarł. Wyjazd będzie miał miejsce we wtorek o godz. 18.30 sprzed kościoła. Warunkiem wyjazdu jest ukończenie 12 lat, posiadanie ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz wpłata 7 zł w dniu wyjazdu. Zapisy w zakrystii.

5. W  czwartek rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje poprzedzające wizytację ks. bpa Jana Kopca (18.05.2014), które poprowadzi o. Joachim Kusz OMI z Poznania. Plan rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej (w dziale „Pozostałe informacje”), wywieszony z tyłu kościoła i w gablocie, a dodatkowo można go jeszcze wziąć do domu, bo jest wyłożony z tyłu na stoliku. Rekolekcje to czas łaski od Boga, zatem dobrze go wykorzystajmy biorąc liczny udział w rekolekcyjnych spotkaniach.

6. W ramach rekolekcji będą głoszone m.in. nauki stanowe:
– dla małżonków i rodziców w czwartek po wieczornej Mszy św.
– dla młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów i młodzieży pracującej (zatem także dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania) – w piątek po wieczornej Mszy św.
– dla osób starszych, chorych i cierpiących wraz z okazją do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych – w sobotę w ramach porannej Mszy św. o godz. 8.00
– dla osób żyjących w stanie wolnym – w sobotę po wieczornej Mszy św.
dla dzieci ze szkoły podstawowej i młodszych (w tym także dla dzieci I-wszo komunijnych) w sobotę o godz. 15.45 (po zakończeniu spotkania dzieci I –wszo komunijne będą miały jeszcze krótkie spotkanie dotyczące I-wszej spowiedzi św.)
– dla rodziców dzieci I-wszo komunijnych – w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

7. Rekolekcyjne odwiedziny chorych w przyszłą sobotę od godz. 10.00. Zapisy chorych w zakrystii.

8. Z liturgii tego tygodnia: w czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.

9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie naszym podziękowaniem o. Joachimowi za trud głoszenia Słowa Bożego w naszej wspólnocie parafialnej.

10. W dniach od 30 kwietnia do 3 maja będziemy gościć w Kokotku młodzież oblacką z całej Polski w ramach Zjazdu Niniwy. Zgodnie ze zwyczajem bardzo prosimy o przyjęcie młodych do swoich domów na noclegi. Zapisy w zakrystii.

11. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. Jest również nowy numer dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”. W sposób szczególny polecamy grę planszową „Jonasz”.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.