V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W naszym Centrum Młodzieży Oblackiej NINIWA kończy się dzisiaj XXII Zjazd Niniwy. Ludziom młodym, którzy byli w tych dniach zgromadzeni w Kokotku życzymy światła Ducha Św. na przeżywanie osobistej relacji z Jezusem Chrystusem w codzienności.

2. Dziękujemy serdecznie za pomoc w organizacji Zjazdu oraz za przyjęcie młodzieży na noclegi. Bóg zapłać.

3. Dorosłych, młodzież i dzieci zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 15.00. W czasie Mszy św. poprzedzających nabożeństwa będziemy poznawali historię powstania obrazu MB z Guadelupe. Wiąże się to z intrygującym hasłem: Rozszyfrowany kod. Dzieci otrzymają zatem specjalną planszę, na która będą naklejały zbierane obrazki.

4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – następuje zmiana tajemnic różańcowych.

5. Kolejne próby przed uroczystością I Komunii św. w poniedziałek i środę o godz. 19.15. Na środową próbę zapraszam także wszystkich ministrantów.

6. W związku z trwającą wizytacją naszej parafii zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie z ks. kanclerzem Marcinem Królikiem we wtorek 05.05 o godz. 19.15 w naszym Domu Zakonnym.

7. W tym tygodniu przypada I-czwartek miesiąca. W tym dniu w szczególny sposób chcemy modlić się o świętość wszystkich kapłanów oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne także z naszej parafii.

8. Młodzież (w tym także przygotowującą się do bierzmowania) zapraszamy na Mszę św. w czwartek na godz. 18.00, a dzieci w piątek również na godz. 18.00.

9. Spowiedź św. dla dzieci I-wszo komunijnych, ich rodziców i krewnych w przyszłą sobotę o godz. 9.00.

10. Od przyszłej soboty Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 18.00 wg. formularza niedzielnego.

11. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 w naszej parafii będzie miała miejsce uroczystość I Komunii św. Osoby, które nie są bezpośrednio zainteresowane udziałem w tej Mszy św. zapraszamy na Eucharystię o godz. 7.30.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy sprzątają naszą świątynię. Z tyłu kościoła wywieszona jest nowa lista z dyżurami. Prosimy o zapoznanie się z nią. Osoby, które do tej pory nie włączyły się w to dzieło, a chciały by pomóc prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub też dopisanie się do listy.

13. W związku z I Komunią św. i z wizytacją naszej parafii przez bpa Jana Kopca , co wiąże się także
z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, bardzo prosimy rodziny dzieci I-wszo komunijnych i młodzieży mającej przyjąć sakrament bierzmowania oraz wszystkich innych chętnych parafian o uporządkowanie obejście wokół kościoła.

14. Z liturgii tego tygodnia: w poniedziałek przypada wspomnienie obowiązkowe św. Floriana – patrona strażaków, w środę święto św. Ap. Filipa i Jakuba, a w piątek uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W związku z tym nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

15. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy
m.in. rozmowę z mężem i córką Asii Bibi, chrześcijanki z Pakistanu, która 6 lat temu została skazana na śmierć za wiarę. Jest również nowy numer dwumiesięcznika Misyjne Drogi, który przedstawia temat dzieciństwa przeżywanego w krajach misyjnych. W sposób szczególny polecamy grę planszową Jonasz.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.