VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA KOMUNIJNA

1. Przeżywamy w naszej parafii I Komunię św. Gratulujemy wszystkim dzieciom i życzymy życia w przyjaźni z Panem Jezusem, który umiłował nas do końca.

2. W związku z I Komunią św. chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować: o. Janowi Urbanowi OMI – poprzedniemu proboszczowi za jego zaangażowanie w ciągu całego roku w przygotowanie dzieci do tego wydarzenia; rodzicom za towarzyszenie dzieciom w przygotowaniach oraz za poświęcony czas na próby; zespołowi Nadzieja, p. Organiście oraz p. Henrykowi za upiększenie śpiewem naszej uroczystości; osobom, które sprzątały i stroiły kościół wszystkim, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w przygotowanie i prowadzenie I Komunii św. wyrażamy naszą wdzięczność.

3. Nabożeństwo dziękczynno-majowe dziś o 15.00 w Kościele. Natomiast w tygodniu majówka ok. godz. 18.30.

4. Rozpoczynamy Biały Tydzień. Potrwa on od poniedziałku do piątku. Codziennie spotykamy się z dziećmi pierwszokomunijnymi o godz. 18.00 w Kościele na Mszy św. i potem na nabożeństwie.

5. Wspomnienie NMP Fatimskiej przypada w najbliższą środę 13.05. Zapraszamy zatem do udziału w tzw. Dniu Fatimskim. Jednak w związku z Białym Tygodniem plan fatimskiego nabożeństwa ulegnie pewnej zmianie: różaniec wynagradzający odmówimy przed figurą MB Fatimskiej przed Mszą św. o godz. 17.30, potem Msza św. i procesja połączona z nabożeństwem majowym. Zachęcamy także do odprawienia nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

6. W czwartek do udziału we Mszy św. i w nabożeństwie majowym zapraszamy także naszą młodzież, a w piątek wszystkie dzieci.

7. Także w piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Św. przed uroczystością Zesłania Ducha Św.

8. Zbiórka wszystkich ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele – bardzo prosimy o obecność, ponieważ będzie to próba generalna przed Mszą św. z ks. bp. Janem Kopcem.

9. W tym tygodniu przypadają także Dni Krzyżowe, ale ze względu na Biały Tydzień modlitwę o urodzaje, błogosławieństwo w naszych domach, zagrodach, w pracy: w polu w lesie i w ogródkach przenosimy na tydzień przyszły.

10. W przyszłą niedzielę w naszej parafii kazania będzie głosił dk. Krzysztof Wrzos OMI z naszego WSD OMI w Obrze. Zatem składka przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na kształcenie kleryków w naszym scholastykacie. W związku z tym tzw. składka inwestycyjna zostaje przeniesiona na niedzielę 24.05.

11. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu.

12. Wizytacja ks. bpa Jana Kopca połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania czwórce naszych młodych parafian będzie miała miejsce w poniedziałek 19.05 o godz. 18.00. To święto dla całej naszej parafii. Zapraszamy zatem już teraz do udziału w tej uroczystej Mszy św.

13. Próby dla młodzieży przed bierzmowaniem w środę i czwartek o godz. 19.30.

14. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy
m.in. wzruszający artykuł-świadectwo o Nicku Vujicicu – człowieku bez rąk i nóg. Dzięki jego entuzjazmowi, Pan Bóg przemienia wiele ludzkich serc. Jest również nowy numer dwumiesięcznika Misyjne Drogi, który przedstawia temat dzieciństwa przeżywanego w krajach misyjnych. W sposób szczególny polecamy grę planszową Jonasz.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.