XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Chciałbym osobiście bardzo serdecznie podziękować moim współbraciom o. Tomkowi, o. Karolowi i br. Adamowi za ich zaangażowanie w czasie uroczystości Bożego Ciała (posługa w konfesjonale, sprawowanie Mszy św., głoszenie Słowa Bożego i prowadzenie procesji) oraz za animowanie życia parafialnego w czasie mojej nieobecności związanej z głoszeniem odnowienia misji św. w Bronisławiu na Kujawach. Jestem im za to bardzo wdzięczny.

2. Dziś jeszcze nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.00 w kościele. W tygodniu po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. Msza św. szkolna młodzieżowa w czwartek o godz. 18.00.

4. Msza św. szkolna dziecięca w piątek o godz. 18.00. Po Mszy św. – wyjątkowo w piątek – wieczór uwielbienia (adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa słowem i pieśnią) zakończony Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

5. Wyjazd na basen dla dzieci i młodzieży w najbliższą sobotę 20.06. o godz.8.00 z naszego Domu Zakonnego.

6. Także w przyszłą sobotę Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach. Msza św. o godz. 11.00.

7. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii – zwłaszcza na odnowienie schodów i skarpy. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W dniach 22-23.06 będzie pośród nas o. Michał OMI – nasz nowy o. Proboszcz. Przyjedzie, by po części przejąć już swoje obowiązki. Chcielibyśmy, by w tych dnach doszło do spotkania o. Proboszcza z Radą Parafialną m.in. po to, by podjąć ostateczną decyzje dotyczącą odnowienia schodów i skarpy. Konkretny termin spotkania zostanie podany w przyszłą niedzielę.

9. W gablocie i naszej stronie w  dziale „Pozostałe informacje” wywieszone jest już kalendarium wydarzeń wakacyjnych – prosimy o zapoznanie się z nimi. Ale już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci na noc z Jezusem, która odbędzie się z piątku na sobotę – z 26/27.06.

10. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. artykuł o młodych walecznych – trzech młodych, wykształconych i przebojowych ludziach, którzy zaangażowali się w ruch obrony życia na szczeblu europejskim. Polecamy również dwumiesięcznik Misyjne Drogi, książki z wypraw rowerowych oraz o ks. Ludwiku Koniecznym, a także grę planszową Jonasz.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.