XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii – zwłaszcza na odnowienie schodów i skarpy. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Ostateczna decyzja dotycząca w/w inwestycji będzie podjęta na spotkaniu Rady Parafialnej w obecności o. Michała – naszego nowego Proboszcza. Wszystkich radnych parafialnych zapraszamy zatem do naszego Domu Zakonnego w najbliższy poniedziałek po wieczornej Mszy św. na godz. 19.15.

3. Dziś jeszcze nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.00 w kościele połączone nabożeństwem ku czci św. Eugeniusza. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy św.

4. W związku z Dniem Ojca zapraszamy wszystkich ojców wraz ze swoimi rodzinami na Mszę św. w ich intencji w najbliższy wtorek na godz. 18.00.

5. Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela w środę.

6. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego – zapraszamy dzieci (w tym także dzieci I-wszo komunijne) oraz młodzież (także tę, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania) wraz z rodzicami na Mszę św. dziękczynną. Przed wakacjami zachęcamy także do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

7. Noc z Jezusem będzie miała miejsce z piątku na sobotę. Prosimy o przyniesienie namiotów oraz wszystkiego, co jest potrzebne do tego, by w nich przespać noc. Rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniu jedzenia dla naszych dzieci i młodzieży.

8. W sobotę i niedzielę na Górze św. Anny – Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców.

9. Od przyszłej niedzieli – w związku z czasem wakacyjnym – będziemy odprawiali jeszcze jedną Mszę św. o godz. 11.15.

10. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie głoszone tzw. kazanie festiwalowe w związku z organizowanym dla młodzieży przez oblatów Festiwalem Życia w Kodniu nad Bugiem. Wtedy także przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel. Za ofiary już teraz serdecznie dziękujemy.

11. Owocem majowego spotkania o. Prowincjała Antoniego Bochma OMI z parafianami jest komunikat, który otrzymaliśmy w ostatnim czasie. Jest on wywieszony w gablocie. Prosimy o zapoznanie się z nim.

12. Kalendarium wydarzeń wakacyjnych także znajduje się w gablocie.

13. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. poradnik dobrego ojca – czyli o tym, jak być dobrym tatą. Jest do nabycia także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. dziennik do zapisywania najważniejszych chwil z wakacji oraz odpowiedź na pytanie dlaczego o. Leon Knabit prowadzi bloga. Polecamy również dwumiesięcznik Misyjne Drogi, książki z wypraw rowerowych
oraz o ks. Ludwiku Koniecznym, a także grę planszową Jonasz.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.