XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj kolejny Dzień Papieski. Nasza młodzież przed kościołem sprzedaje kremówki papieskie. Dochód przeznaczony będzie na ich wyjazd do Katowic na jesienny zjazd Niniwy.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe, prowadzi Róża II p. Wąs.

3. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.00

4. We wtorek Wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego kapłana. Obchodzimy kolejny dzień fatimski, różaniec wyjątkowo po Mszy św. wraz z procesją z figurą Matki Bożej fatimskiej. Proszę przynieść świece i lampiony.

5. W czwartek Wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła, po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.

6. W piątek Uroczystość Św. Jadwigi, głównej patronki Śląska.

7. W sobotę wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, męczennika, zbiórka ministrantów o godz.10.00 w kościele.

8. Tak jak w minionych latach 01 listopada będziemy kwestować przed cmentarzem na cele remontowe naszego kościoła. Zwracam się z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu kwesty. Zapisy chętnych w zakrystii.

9. Powoli zbliża się okres grzewczy w naszym kościele. Poszukujemy dwóch, trzech chętnych palaczy, którzy ogrzewaliby naszą świątynię. Z góry dziękujemy za trud tej pracy.

10. Kończy się również lista dyżurów rodzin sprzątających naszą świątynię. W przyszłą niedzielę zostanie wywieszona nowa lista, chętnych, którzy chcieliby się zaangażować prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

11. W dniach od 06 do 08 .11 w Katowicach odbywał się będzie jesienny zjazd Niniwy. Chętnych do uczestnictwa w tym wydarzeniu prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

12. Do końca października w Lublińcu w Oddziale Geers przy ul. Edyty Stein 1 można skorzystać z darmowego przesiewowego badania słuchu. Więcej informacji na plakatach. Nr kontaktowy 34 3530024.

13. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. artykuł o Sanktuarium, w którym ratuje się małżeństwa, wyprasza dobrą żonę, męża i zdrowie dzieci; bizneswoman i zegarmistrz jako idealni patroni współczesnej rodziny czyli historia błogosławionych rodziców Św. Teresy z Lisieux oraz historia amerykańskiej urzędniczki, którą wtrącono do więzienia za to, że nie wydała dokumentu pozwalającego zawrzeć związek partnerski. Do nabycia również nowy numer Misyjnych Dróg.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.