OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI Niedziela Zwykła

21 lipca 2019

  

  1. W imieniu o. Tomasza Maniury i wszystkich organizatorów Festiwalu Życia chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom i działkowiczom za aktywny udział w Festiwalu Życia. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.
  2. Dzisiaj z racji zbliżającego się wspomnienia Św. Krzysztofa modlimy się w intencji wszystkich kierowców, a po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.
  3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na spłatę remontu naszego kościoła, a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc w odbudowie katedry na filipińskiej wyspie Jolo, która w styczniu została zniszczona przez zamach bombowy. O tę pomoc proszą nas oblaci, którzy tam posługują.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy – patronki Europy, w środę św. Kingi, w czwartek św. Jakuba Ap., w piątek św. Anny – patronki naszej diecezji, w sobotę św. Joachima.
  5. Organizuję wyjazd dla dzieci i młodzież do Iławy w terminie od 5 – 10 sierpnia. Koszt wyjazdu 200 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii do dzisiaj. Spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00.
  6. Odpust parafialny w tym roku przypada w niedzielę 18 sierpnia. Kazania odpustowe wygłosi o. Marcin Szafors.
  7. Organizujemy spływ kajakowy rzeką Pilicą, z Maluszyna do Krzętowa w sobotę 24 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
  8. Festyn parafialny odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, w którym znajdziemy obszerną relację z Festiwalu Życia oraz Misyjne Drogi i czasopismo Miłujcie się.
  10. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.