OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Zwykła

 23 lutego 2020

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
 2. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych po Mszy Św. O godz. 10.00. Natomiast spotkanie dla rodziców dzieci odbędzie się w piątek o godz. 19.15.
 3. Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.
 4. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii – spłatę remontu. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na ten cel.
 5. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msza św. z poświęceniem i posypaniem głów popiołem o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. ilościowy i jakościowy. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom z diecezji gliwickiej.
 6. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czas przystępowania do Komunii św. wielkanocnej. Okres ten trwa do Niedzieli Trójcy Świętej. Przypominam, że w Okresie Wielkiego Postu obowiązuje powstrzymanie się od udziału w zabawach.
 7. W środę i czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Módlmy się o dobre przeżycie Wielkiego Postu i czasu rekolekcji dla wszystkich parafian.
 8. Zachęcam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 i Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.
 9. Pierwszy Piątek nadchodzącego Wielkiego Postu będziemy przeżywali w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. W tej intencji odprawimy Drogę krzyżową z rozważaniami przygotowanymi na ten dzień.
 10. Pielgrzymka do Oświęcimia, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę 14 marca. Koszt wyjazdu to 130 zł. Wpłaty można dokonywać w zakrystii.
 11. Wszystkich zainteresowanych przyłączeniem gazu na Kokotku zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 na probostwie. Chodzi o złożenie wniosku o określenie warunków przyłączenia, który do niczego nie zobowiązuje, natomiast pozwoli w późniejszym podjęciu decyzji.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, Miłujcie się, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 13. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Anna Mierzwa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.30. Różaniec za zmarłą zostanie odmówiony dzisiaj po nieszporach i w poniedziałek po Mszy Świętej. Wieczny odpoczynek…
 14. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.