OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020

 1. Zachęcam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 i Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Wszystkich zainteresowanych przyłączeniem gazu na Kokotku i Pustej Kuźnicy zapraszam na spotkanie dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 na probostwie. Chodzi o złożenie wniosku o określenie warunków przyłączenia, który do niczego nie zobowiązuje, natomiast pozwoli w późniejszym podjęciu decyzji.
 3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Św. w intencji o. Mieczysława i o. Tomasza z okazji urodzin. A po Mszy Św. na urodzinową kawę i ciasto.
 4. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Świętej adoracja NS do godz. 19.30.
 5. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30. Chorych z Komunią Św. odwiedzę wyjątkowo w przyszłą niedzielę od godz. 8.30.
 6. W sobotę Msza Św. o godz. 8.00 z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi.
 7. Pielgrzymka do Oświęcimia, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę 14 marca. Koszt wyjazdu to 130 zł. Wpłaty można dokonywać w zakrystii.
 8. Już dzisiaj zapraszam na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu 22 marca. Rekolekcje wygłosi o. Boguchwał Orczyk OFM z Lublińca. Módlmy się o dobre przeżycie Wielkiego Postu i czasu rekolekcji dla wszystkich parafian.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, Miłujcie się, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 10. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Teresa Kotoniak. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00. Różaniec za zmarłą zostanie odmówiony dzisiaj po Gorzkich Żalach i w poniedziałek po Mszy Świętej oraz przed pogrzebem. Wieczny odpoczynek…
 11. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.