OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2020

  1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Zauważamy to w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości,  – choć po ludzku w tym roku trudno o radość, – aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją na Zmartwychwstanie.
  2. W związku z dekretem biskupa gliwickiego Jana Kopca zostają odwołane wszystkie Msze Święte z udziałem ludu. Zamówione intencje zostaną odprawione według rozpiski. Jako wspólnota zakonna codziennie odprawiamy Mszę Świętą o godz. 18.30. Codziennie też spotykamy się na wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 20:30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia dla nas wszystkich.
  3. Dzisiaj okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 11.00 do 12.30. W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi świętej.
  4. Zachęcam do uczestnictwa we mszach świętych za pośrednictwem telewizji, radia oraz Internetu. Podajemy poniżej przykładowe godziny transmisji: Niedziela: 7:00 oraz 11:00 w TVP1, 9:00 w Pierwszym Programie Polskiego Radia, 9:30 w TV Trwam, 13:00 w TV Polonia. W dni powszednie: 7:00 w TVP1 oraz w Radio Maryja. Dzięki życzliwości Telewizji Polskiej oraz dyspozycyjności Ojca Jacka Salija OP, TVP3 w pasmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą, emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.
  5. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W kościele dostępne są deklaracje duchowej adopcji.
  6. Zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej kokotek.oblaci.pl jak również profilu na Fb gdzie informacje podawane są na bieżąco.
  7. Gdyby ktokolwiek potrzebował pomocy proszę o kontakt pod numerem tel. 505 965 567.
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary przesyłane na konto parafii.
  9. Naszą modlitwą ogarnijmy

– wszystkich chorych w szpitalach i domach, wszystkich czujących lęk w obawie przed wirusem

– dzieci i młodzież, rodziców

– prośmy o mądrość i roztropność dla rządzących, o siły dla lekarzy, medyków, pielęgniarek i wolontariuszy

– prośmy o oddalenie epidemii

– wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii

– młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku

– solenizantów zaczynającego się tygodnia

– Alicję, która otrzyma dzisiaj sakrament chrztu św., Jej rodziców i chrzestnych

  1. Wczoraj (sobota) odbył się pogrzeb śp. Marii Gołdy. Wieczny odpoczynek…