OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Męki Pańskiej

05 kwietnia 2020

  1. Dzisiejsza Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Pan Jezus uroczyście wjeżdża do Jerozolimy witany entuzjastycznie przez tłumy. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego kulminacją będzie Liturgia Triduum Paschalnego. W tym roku przeżywać będziemy ten czas zupełnie wyjątkowo, w naszych domach. Niech to będzie okazją do zorganizowania domowej liturgii i uroczystego przeżycia tych najważniejszych tajemnic naszej wiary.
  2. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Naszą modlitwą obejmijmy dzieci i młodzież. Pamiętajmy szczególnie o ośmioklasistach i maturzystach.
  3. Dzisiaj okazja do spowiedzi św. od godz. 8.00 do 9.30 i od 11.00 do 12.30 w zakrystii. W tym czasie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Do spowiedzi można umawiać się również indywidualnie dzwoniąc na podany numer telefonu 505 965 567.
  4. W związku z dekretem ks. Bpa Jana Kopca Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej będzie sprawowana bez obecności wiernych o godz. 18.00 w naszym kościele. Będziemy ją natomiast transmitować w internecie przez Facebooka. Zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej kokotek.oblaci.pl jak również profilu na Facebooka gdzie informacje podawane są na bieżąco.
  5. Zachęcam do uczestnictwa we mszach świętych za pośrednictwem telewizji, radia oraz Internetu. Podajemy poniżej przykładowe godziny transmisji: Niedziela: 7:00 oraz 11:00 w TVP 1, 9:00 w Pierwszym Programie Polskiego Radia, 9:30 w TV Trwam, 13:00 w TV Polonia. W dni powszednie: 7:00 w TVP1 oraz w Radio Maryja.
  6. Gdyby ktokolwiek potrzebował pomocy proszę o kontakt pod numerem tel. 505 965 567.
  7. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na konto naszej parafii, za zamawiane Msze Święte, za wszelkie dobro i życzliwość. Bóg zapłać.
  8. Naszą modlitwą ogarnijmy

– wszystkich chorych w szpitalach i domach, wszystkich czujących lęk w obawie przed wirusem

– dzieci i młodzież szczególnie ośmioklasistów i maturzystów, rodziców

– prośmy o mądrość i roztropność dla rządzących, o siły dla lekarzy, medyków, pielęgniarek i wolontariuszy

– prośmy o ustanie epidemii

– wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii

– młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku

– solenizantów zaczynającego się tygodnia