OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zmartwychwstanie Pańskie

12 kwietnia 2020

Drodzy parafianie, działkowicze, sympatycy naszej parafii! Kochani młodzi ze wspólnot Niniwa w całej Polsce i wszyscy związani z Oblackim Duszpasterstwem Młodzieży oraz z Oblackim Centrum Młodzieżowym w Kokotku!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest najważniejszą prawdą naszej wiary. To dzięki zmartwychwstaniu Chrystus objawia się nam jako Pan życia i śmierci.  Niech Zmartwychwstały Chrystus wejdzie dzisiaj w pełni w nasze życie, w nasze dzisiejsze troski i lęki; przyjmijmy Go z ufnością. Powierzmy się Jemu i bądźmy pewni, że On jest zawsze blisko każdego z nas.

Niech moc Zmartwychwstałego Zbawiciela dotrze do wszystkich i pomoże nam stać się współpracownikami Zmartwychwstałego. Niech dotrze do tych, którzy doświadczają braku miłości, osamotnienia, lęki, choroby i cierpienia, porzucenia, aby dostrzegli Chrystusa, który ich kocha i prowadzi do Ojca. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca paschalną radością, miłością i pokojem. Radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla każdego z Was!

  1. W ten radosny czas świąteczny, choć w tym roku trudny i jakże inny, zapewniamy Was, że jesteśmy z Wami. Przede wszystkim przez łączność modlitewną i duchową, a także poprzez media społecznościowe dzięki którym możemy transmitować uroczystości i Msze Święte.

  2. Zapewniając Was o naszej jedności chcemy zaprosić Was wszystkich jutro o godz. 8.30 do wspólnego błogosławieństwa pokarmów poprzez stronę naszego parafialnego fb. Odbędzie się transmisja z naszego domu zakonnego błogosławieństwa pokarmów, a potem wszyscy zasiądziemy do wspólnego świątecznego śniadania.

  3. W niedzielę zmartwychwstania Msza Święta o godz. 10.00 transmitowana za pośrednictwem strony fb.

  4. Po Mszy Świętej około godz. 11.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem po naszej parafii. Przejedziemy głównymi ulicami Pustej Kużnicy, Posmyka i Kokotka i udzielimy błogosławieństwa. Wyjdźmy wtedy przed domy, czy do głównej drogi, aby w ten sposób oddać cześć Jezusowi Zmartwychwstałemu.

  5. Zachęcam do uczestnictwa we mszach świętych za pośrednictwem telewizji, radia oraz Internetu. Podajemy poniżej przykładowe godziny transmisji: Niedziela: 7:00 oraz 11:00 w TVP1, 9:00 w Pierwszym Programie Polskiego Radia, 9:30 w TV Trwam, 13:00 w TV Polonia. W dni powszednie: 7:00 w TVP1 oraz w Radio Maryja.

  6. Gdyby ktokolwiek potrzebował pomocy proszę o kontakt pod numerem tel. 505 965 567.

  7. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na konto naszej parafii, za zamawiane Msze Święte, za wszelkie dobro i życzliwość. Bóg zapłać.

  8. Naszą modlitwą ogarnijmy

– wszystkich chorych w szpitalach i domach, wszystkich czujących lęk w obawie przed wirusem

– dzieci i młodzież szczególnie ośmioklasistów i maturzystów, rodziców

– prośmy o mądrość i roztropność dla rządzących, o siły dla lekarzy, medyków, pielęgniarek i         wolontariuszy

– prośmy o ustanie epidemii

– wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii

– młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku

– solenizantów zaczynającego się tygodnia