OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

16 maja 2021

 

 1. Witam w naszej wspólnocie parafialnej o. Bernarda Felczykowskiego OMI z Obry. Dziękuję za wygłoszone Słowo Boże. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Obrze.
 2. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 15.00. Dzisiaj nabożeństwo majowe na Pustej Kuźnicy.
 3. W poniedziałek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli – męczennika, patrona Polski. W piątek Uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda, założyciela Misjonarzy Oblatów M.N. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Kolekta przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 5. Wszystkich zainteresowanych przyłączeniem gazu na Kokotku i Pustej Kuźnicy zapraszam do pobrania w zakrystii wniosku o określenie warunków przyłączenia, który do niczego nie zobowiązuje, natomiast pozwoli w późniejszym podjęciu decyzji. Złożenie wniosków w większej ilości usprawni późniejsze działania i miejmy nadzieję przyśpieszy położenie sieci gazowej.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, Misyjne Drogi – numer poświęcony pracy oblatów na Madagaskarze, Mały Gość Niedzielny oraz Miłujcie się.
 7. Proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk, zachowanie bezpiecznych odległości. W naszym kościele może przebywać 30 osób.
 8. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Henryk Foks. Wieczny odpoczynek…
 9. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii,
 • wszystkich chorych w szpitalach i domach,
 • przebywających na kwarantannie, lekarzy, pielęgniarki, Służbę Zdrowia
 • prosimy o ustanie epidemii,
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM
 • solenizantów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne