OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23 maja 2021

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Natomiast okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli Trójcy Świętej. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
 2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.
 3. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 15.00. Dzisiaj nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym.
 4. W środę przypada Dzień Matki. Wszystkie Mamy zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej i nabożeństwa majowego w ich intencji.
 5. W przyszłym tygodniu obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 w kościele i po procesji ok. 11.00 (przy Ocm-ie). Po Mszy o godz. 8.00 procesja eucharystyczna, która wyruszy w kierunku Posmyka: I Ołtarz – na Kokotku przy posesji p. Kapicowej, II – przy cmentarzu, III – na skrzyżowaniu na Posmyku, IV – przy OCMie. Proszę rodziny mieszkające przy poszczególnych ołtarzach o przyozdobienie i przygotowanie ołtarzy do procesji. Natomiast przy III ołtarzu – mieszkańców Pustej Kuźnicy. Proszę również o przystrojenie swoich domów na trasie procesji. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków w czasie procesji oraz do niesienia ś wiec, mężczyzn do niesienia baldachimu, przedstawicieli parafii do niesienia sztandarów. W czasie procesji będzie grała Miejska Orkiestra Dęta z Lublińca. Za pobożny udział w procesji można zyskać odpust zupełny.
 6. Wszystkich zainteresowanych przyłączeniem gazu na Kokotku i Pustej Kuźnicy zapraszam do pobrania w zakrystii wniosku o określenie warunków przyłączenia, który do niczego nie zobowiązuje, natomiast pozwoli w późniejszym podjęciu decyzji. Złożenie wniosków w większej ilości usprawni późniejsze działania i miejmy nadzieję przyśpieszy położenie sieci gazowej.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, Misyjne Drogi – numer poświęcony pracy oblatów na Madagaskarze, Mały Gość Niedzielny oraz Miłujcie się.
 8. Proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk, zachowanie bezpiecznych odległości. W naszym kościele może przebywać 30 osób.
 9. Naszą modlitwą ogarniamy:
  • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii,
  • wszystkich chorych w szpitalach i domach,
  • przebywających na kwarantannie, lekarzy, pielęgniarki, Służbę Zdrowia
  • prosimy o ustanie epidemii,
  • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM
  • solenizantów zaczynającego się tygodnia
  • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne